Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarża hollywoodzkiego gwiazdora Stevena Seagala o bezprawne reklamowanie produktów kryptowgraficznych i nieujawnienie dochodów, które otrzymał za promowanie inwestycji w pierwszą ofertę sprzedaży monet (ICO) przeprowadzoną przez Bitcoiin2Gen (B2G).


Seagal miał zarobić 1 mln USD

Z oskarżenia SEC wynika, że Seagal nie ujawnił, iż w zamian za promowanie tokenów B2G obiecano mu 250 000 USD w gotówce oraz i 750 000 USD w tokenach B2G. Aktor za pośrednictwem wpisów w social media miał zachęcać społeczeństwo, aby nie “przegapiło” ICO Bitcoiin2Gen. Ponadto został on również ogłoszony ambasadorem marki Bitcoiin2Gen. Komunikat prasowy Bitcoiin2Gen zawierał natomiast zwroty wskazujące, że Seagal popierał ICO “z całego serca”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istotne jest tu to, że promocje pojawiły się sześć miesięcy po raporcie DAO SEC z 2017 roku, w którym ostrzegano, że tokeny sprzedawane w ICO mogą być papierami wartościowymi. SEC poinformowała wówczas również, że zgodnie z przepisami federalnymi dot. papierów wartościowych, każda osoba sławna lub inna osoba promująca wirtualny token, który jest papierem wartościowym, musi ujawnić charakter, zakres i wysokość wynagrodzenia otrzymanego w zamian za tę promocję.

– Inwestorzy ci mieli prawo wiedzieć o płatnościach, jakie Seagal otrzymał, aby mogli zdecydować, czy może być stronniczy – powiedziała Kristina Littman, szefowa jednostki cybernetycznej SEC Enforcement Division dodając, że gwiazdy nie mogą wykorzystywać swoich wpływów w mediach społecznościowych do reklamowania papierów wartościowych bez odpowiedniego ujawnienia ich wynagrodzenia.

W zarządzeniu SEC stwierdzono, że Seagal naruszył przepisy federalne dot. promowania papierów wartościowych. Nie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom SEC, Seagal zgodził się zapłacić 157 000 USD w ramach zniesławienia i karę w wysokości 157 000 USD. Ponadto, Seagal zgodził się nie promować żadnych papierów wartościowych, cyfrowych ani innych, przez trzy lata.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara zyskuje mimo mieszanych danych z USA
Następny artykułEUR/USD korzysta na spekulacjach Handelsblatt, USD/PLN zjechał do poziomu szczytu z końca listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here