Naga MarketsSteve Wozniak ma własny token. Ten zdrożał na starcie z 0,1 USD do 1,34 USDWspółzałożyciel Apple Steve Wozniak i maltańska firma Efforce emitują swój token WOZX, którego celem jest przekształcenie rynku efektywności energetycznej.

  • Wozniak zasłynął przed laty tym, że wraz ze Stevem Jobsem założył Apple. 
  • Od paru lat interesuje się rynkiem kryptowalut i blockchaina, a teraz emituje swój własny token, którego celem jest przekształcenie rynku efektywności energetycznej.

Wozniak na rynku blockchaina

Efforce ogłosiło, że blockchainowy token WOZX zaczyna być notowany na giełdzie HBTC i wkrótce pojawi się na Bithumb Global.

Te artykuły również Cię zainteresują
Token osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 950 milionów dolarów i to w ciągu kilku minut od jego uruchomienia. Cena WOZX wyniosła z kolei 1,34 USD. To gigantyczny skok, bowiem początkowo wynosiła 0,1 USD.

Nowe przedsięwzięcie Wozniaka docelowo ma stać się pierwszą zdecentralizowaną i pozbawioną granic platformą, która pozwala każdemu uczestniczyć i finansować innowacje na rynku zielonej energii i to za pomocą kryptowalut i technologii blockchain.

„Platforma łączy tych, którzy chcą poprawić efektywność energetyczną swoich budynków lub procesów przemysłowych, z pulą współpracowników zainteresowanych zyskiem generowanym przez tokeny reprezentujące oszczędności energii osiągnięte dzięki projektom poprawy wydajności”

– opisują projekt jego twórcy.

Według strony internetowej projektu, firmy mogą czerpać korzyści z projektów efektywności energetycznej przy zerowych kosztach, a wynikające z nich oszczędności są rejestrowane w łańcuchu bloków w czasie rzeczywistym. Specjalnie zaprojektowana inteligentna umowa rozdziela następnie oszczędności między firmy i posiadaczy tokenów bez żadnego pośrednictwa stron trzecich.

Woz na rynku blockchaina

Woz działa na rynku blockchaina od paru lat. Już kiedyś przyznał się, że kupił eksperymentalnie BTC, ale szybko je sprzedał, bowiem stale obserwował kurs kryptowlauty.

Przemawiając z kolei na szczycie Delta na Malcie w lipcu 2019 r., wraz z liderem projektu Efforce, Jacopo Visettim, powiedział, że technologia blockchain stosowana przez Efforce “może obniżyć zużycie energii bez zmiany potrzeb energetycznych”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here