Naga MarketsSteve Wozniak, współzałożyciel amerykańskiego giganta technologicznego Apple, zainwestował w nową firmę działającą na rynku blockchain z siedzibą na Malcie. Stał się tym samym nowym współwłaścicielem firmy Efforce zajmującej się efektywnością energetyczną. Powyższe wynika z doniesień dziennika maltańskiego The Malta Independent z dn. 18 lipca.

Wozniak współpracuje dziś nad projektem wraz z Jacopo Visetti, który – zgodnie z jego profilem na LinkedIn – pracuje w sektorze energii odnawialnej i ochrony środowiska. Zgodnie z tą stroną, Visetti założył Efforce w styczniu 2018 r.

Wozniak na czele Efforce

Zgodnie z profilem na LinkedIn, Efforce to firma, która zapewnia pierwszą na rynku platformę opartą na blockchain, która koncentruje się na inwestowaniu w efektywność energetyczną.

Zgodnie z nowymi doniesieniami, Woźniak mówił ostatnio o Efforce podczas Delta Summit, która jest konferencją na rynku blockchain na Malcie. Podobno wspomniał o tym, jak jego zdaniem blockchain będzie wielkim dobrodziejstwem dla społeczeństwa i jego wpływie na środowisko.

Wozniak a BTC

Współzałożyciel Apple od dawna podkreśla swoje zainteresowanie nie tylko blockchainem, ale też kryptowalutami

Widzieliśmy ogromny spadek wartości, ale doprowadziło to do stworzenia dużej wartości dodanej. Miałem dużo bitcoinów, ale nigdy nie traktowałem tego jako inwestycję, lecz jako eksperyment i wciąż eksperymentuję z tą wirtualną walutą na nowych urządzeniach obsługujących BTCpowiedział w lutym w rozmowie z Bloombergiem.

Starał się też wykorzystać kupione dużo wcześniej BTC w czasie podróżowania po świecie:

„Moim celem było podróżowanie do takiego miejsca, jak Sztokholm, i chodzenie do restauracji i hoteli, które akceptują bitcoiny (…)”.

Nie przepada chyba jednak za spekulacją:

„Kiedy wystrzeliło wysoko, powiedziałem, że nie chcę być jedną z tych osób, które to [czyli wykresy] w kółko oglądają i patrzą na liczby. […] Częścią mojego szczęścia jest nie mieć zmartwień, więc sprzedałem wszystko (…).”

Przy innej okazji dodał:

“Naprawdę podoba mi się wiele tego aspektów… możecie spojrzeć na bitcoina jak na wzór – złoto … znikąd żadnej kontroli, a to naprawdę działa”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here