Naga MarketsWspółzałożyciel Apple, Steve Wozniak, pozywa YouTube i jego firmę macierzystą Google za rzekome zezwalanie na promocję oszustwa polegającego na rozdawaniu bitcoinów, które wykorzystało jego wizerunek.

  • Wozniak postanowił pozwać Google. 
  • Na YouTube, które należy do Google, reklamowały się scamy, które wykorzystywały wizerunek biznesmena.

Wozniak idzie do sądu

Wozniak jest jednym z 18 powodów, które złożyły ostatecznie pozew, w którym domagają się od YouTube odszkodowania za to, że platforma uniemożliwiała im reklamowanie się za jej pośrednictwem. O sprawie pisaliśmy tutaj.

W przypadku “Woza’ sprawa jest bardziej skomplikowana, bowiem zarzuca on YouTube, że ten nie reagował na reklamy scamów, które promowały kryptowaluty, ale używały w tym celu jego wizerunku.

Na wojnie z YouTube

Wozniak nie jest pierwszym biznesmenem, który podejmuje działania prawne przeciwko YouTube w związku z oszustwami na rynku kryptowalut. Na początku tego roku Ripple Labs wraz z dyrektorem generalnym Bradem Garlinghouse pozwało platformę za rzekome niepowodzenie w walce z oszustwami, które podszywały się pod markę Ripple.

Zgodnie z nową skargą złożoną w Sądzie Najwyższym stanu Kalifornia w hrabstwie San Mateo, YouTube „stale wyświetlał filmy scamów i promocje, które fałszywie wykorzystują zdjęcia i filmy Powoda Steve’a Wozniaka i innych znanych przedsiębiorców technologicznych”. Scamy miał ponoć oszukać użytkowników YouTube na miliony dolarów.

W pozwie zarzucano firmie, że w tych oszukańczych reklamach wykorzystano również wizerunek Billa Gatesa, Elona Muska i Michaela Della.

Woźniak oskarża teraz YouTube i Google o naruszenie jego prawa do wizerunku, sprzeniewierzenie jego nazwiska i wizerunku, a także pomoc w oszukiwaniu inwestorów.

– Brak ostrzeżenia ze strony pozwanych był umyślny, złośliwy, oszukańczy i / lub lekkomyślnie lekceważący względem praw Powoda, tym samym uprawniając Powoda do żądania zadośćuczynienia – stwierdzono w pozwie.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here