Naga Marketssteve wozniakSteve’a Wozniaka nie trzeba przedstawiać nikomu. Ten technologiczny wizjoner, były współpracownik Stave’a Jobsa i współzałożyciel Apple dołączył do EQUI Global, funduszu venture capital zajmującego się technologią blockchain. Co ciekawe staje się częścią projektu jako współzałożyciel. 


W opublikowanym na portalu Medium oświadczeniu Wozniak określa swoją wizję współpracy.Sam chce szukać przyszłych “technologicznych gwiazd” właśnie w firmach technologicznych. Pochwalił się, że regularnie otrzymuje propozycje współdziałania z nowatorskimi przedsięwzięciami. Jego obecna decyzja jest jednak o tyle zaskakująca, że jest to pierwszy raz od wielu lat, gdy zgodził się dołączyć do jakiejś firmy.

Coach Woz

Wozniak dodał, że wierzy, że technologia może modyfikować i ulepszać firmy. EQUI Global przekonało go do siebie tym, że może to być jego zdaniem jedno z przełomowych przedsięwzięć na rynku. Zespół bierze w opiekę obecnie 20 różnych firm przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek. Zarządzać nimi ma zarząd społeczny EQUI Global.

“Jesteśmy coachami i wierzę w to tak mocno, ponieważ Apple był silnie wspierany. Radość, którą mieliśmy, pasja, założenie firmy, ekscytacja, to najbardziej fascynująca rzecz “– mów Woźniak.

Blockchainowy duet

Podkreślił także swoje uznanie dla pozostałych współzałożycieli EQUI Global, Baronessy Michelle Mone i Douglasa Barrowmana. Pochwalił ich za ich wspieranie i rozwijanie technologii blockchain. W lutym 2018 roku para z powodzeniem sprzedała 50 mieszkań użytkownikom bitcoina. Później uruchomiła ICO dla EQUI Capital, które jednak nie odniosło sukcesu. Udało się zbrać jedynie 7 milionów dolarów w porównaniu do oczekiwanych 80 milionów dolarów do końca czerwca 2018 roku. Następnie firma porzuciła pomysł ICO i zmieniła nazwę na EQUI Global. Tym samym rozpoczęła też współpracę z Apple.

Mówiąc o nowym współpracowniku, Mone wyjaśniła, że od zawsze była jego… fanką:

“Woz [Wozniak] zawsze był moją ikoną biznesową i moim marzeniem było, aby pracować z nim w EQUI”.

Otwarty fundusz EQUI skoncentruje się na inwestycjach nieinstytucjonalnych i spółkach technologicznych, przy czym jedynie 20% środków zostanie przeznaczone dla firm nietechnologicznych, związanych np. z rynkiem nieruchomości. Inwestorzy mogą też kupić EQUITokens, jeśli chcą dołączyć do funduszu venture capital. Będą mieli dzięki temu też swobodę sprzedaży tokenów na zewnętrznych giełdach kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here