Naga MarketswozniakSteve Wozniak w czasie konferencji Crypto Invest Summit w Los Angeles określił bitcoina mianem „złota” i współczesnej formy„buntu”.


Wozniak jest współtwórcą potęgi Apple, stąd – zapewne ze względu na sympatię do kryptowalut – porównał blockchainową rewolucje do czasów swojej młodości:

“Przypomina mi to wczesne dni komputerów osobistych, kiedy nikt jeszcze nie myślał, firmy na początku nie myślały, że będzie to cokolwiek warte”.

Za co lubić bitcoina?

Popularny Woz powiedział też, w czym widzi potęgę blockchaina i za co lubi nową technologię:

“Naprawdę podoba mi się wiele tego aspektów… możecie spojrzeć na bitcoina jak na wzór – złoto … znikąd żadnej kontroli, a to naprawdę działa”.

Wozniak porównuje obecny stan rynku kryptowalut do pierwszego etapu rozwoju Internetu, ale też do rewolucji komputerów osobistych. Tak jak PC dały ludziom nowe narzędzia i możliwości, tak cyfrowe monety zmieniają teraz nasz świat:

“To jest jak rebelia, zaczynamy bunt. Ludzie dostaną rzeczy, których nigdy wcześniej nie mieli”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Choć Wozniak nazywa zachodzące zmiany “rebelią”, jest raczej fanem ewolucji niż rewolucji. Uważa, że zmiany zachodzą powoli:

“Ludzie wymyślają zastosowania dla technologii łańcucha bloków, które oznaczają zupełnie odmienny styl życia, aniżeli ten z którym mieliśmy do czynienia dotychczas, a ja uwielbiam obserwować zmiany kulturowe, jednakże kultura także opiera się zmianom… mamy do czynienia z innowacją wprowadzającą radykalne zmiany, możesz ją dostrzec, dzieje się to poniekąd powoli, jednakże z tym samym mieliśmy do czynienia w przypadku wszystkich zastosowań Internetu w jego wczesnych dniach.”

Co ciekawe, były współpracownik Steve’a Jobsa i współzałożyciel Apple dołączył do EQUI Global, funduszu venture capital zajmującego się technologią blockchain. W opublikowanym niedawno na portalu Medium oświadczeniu Wozniak określa swoją wizję współpracy. Sam chce szukać przyszłych “technologicznych gwiazd” właśnie w firmach technologicznych. Pochwalił się, że regularnie otrzymuje propozycje współdziałania z nowatorskimi przedsięwzięciami. Jego obecna decyzja jest jednak o tyle zaskakująca, że jest to pierwszy raz od wielu lat, gdy zgodził się dołączyć do jakiejś firmy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here