Naga MarketsJuż w lipcu informowaliśmy, że słynny twórca oprogramowania antywirusowego John McAfee jest bardzo optymistycznie nastawiony co do przyszłych wzrostów wartości Bitcoina. Na swoim profilu na twitterze poinformował on bowiem, że już w przeciągu trzech lat Bitcoin wart będzie 500 tys. USD. Biorąc pod uwagę inne projekcje zakładające, że BTC będzie w przyszłości wart nawet 1 mln USD, ta prognoza wydaje się być stosunkowo przyziemna i nie byłoby w niej nic dziwnego gdyby nie bardzo oryginalna obietnica, jaką złożył John McAfee. Jest on tak pewny swojej tezy, iż publicznie przyznał, że jeżeli tak się nie stanie i BTC w przeciągu 3 najbliższych lat (3 x 12 miesięcy – zaznacza McAfee na swoim twitterze) będzie wart mniej niż zakładane przez niego $500 tys. to “zje własnego k****a w telewizji na żywo.”

Równie optymistycznie na temat przyszłości najpopularniejszej z walut cyfrowych wypowiada się również Steve Wozniak, współzałożyciel firmy Apple. Podobnie jak twórca oprogramowania antywirusowego, uważa, że ​​Bitcoin jest lepszy od złota i dolara. W rozmowie z CNBC podczas konferencji Money 20/20 w Las Vegas wyjaśniając, dlaczego dokładnie Bitcoin jest lepszy od złota, powiedział:

Z matematyką nie wygrasz

“Istnieje pewna skończona ilość bitcoinów, która zostanie w przyszłości wykopana. Ich podaż jest ściśle określona i ograniczona. Złoto natomiast było wydobywane, jest wydobywane i w przyszłości również wydobywane będzie. Mimo, że jego zasoby kiedyś się skończą, to nie są one tak dokładnie określone jak w przypadku podaży BTC. Bitcoin jest jeszcze bardziej matematyczny, a nikt nie może zmienić matematyki”. Jego zdaniem to właśnie ta ograniczona i z góry określona podaż sprawia, że Bitcoin jest lepszy zarówno od złota jak również od tradycyjnego pieniądza (fiat), którego dodruk zależy jedynie od przedstawicieli banków centralnych. W przypadku BTC zwiększenie podaży jest niemożliwe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCySEC – The Cyprus Securities and Exchange Commission
Następny artykułO wykresach ani słowa… USD/CAD, EUR/GBP, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here