Naga Marketssteve forbesMagnat medialny Steve Forbes opisał aktywa kryptowalutowe jako „zaawansowane technologicznie wołanie o pomoc” wynikające z problemów współczesnych systemów pieniężnych.

  • Forbes uważa, że kryptowaluty to niejako “wołanie o pomoc”.
  • Dostrzega jednak wady BTC.
  • Uważa, że powszechna adopcja jest realne, ale będzie trudna w realizacji.

Steve Forbes i jego zdanie nt. bitcoina

W wywiadzie dla Centrum Naturalnej i Sztucznej Inteligencji prezes Forbes Inc Steve Forbes zastanawiał się nad ideą kryptowalut i przyszłością pieniędzy. Opisał kryptowaluty jako „zaawansowane technologicznie wołanie o pomoc” wynikające z „niestabilności pieniędzy drukowanych dziś przez rząd”.

Forbes skrytykował jednak zmienność cenową aktywów kryptowalutowych, opisując bitcoina (BTC) jako coś wyglądające jak pyszny „stek” jednego dnia, a „karmę dla psów” następnego.

W przeciwieństwie do wielu zwolenników kryptowalut, Forbes ma dość zaskakujące zdanie nt. tego, że podaż BTC jest ograniczona. Stwierdził, że wielu członków społeczności wirtualnej waluty „popełniło błąd, myśląc, że ogranicza podaż stworzy wartość”.

Zwracając uwagę, że kryptowaluty zyskały znaczną popularność jako magazyn wartości w krajach takich jak Wenezuela i Syria, które borykają się z kryzysami monetarnymi, Forbes podkreśla atrakcyjność cyfrowych monet jako przejaw nieudanej polityki gospodarczej tamtejszych polityków. Nie uważa jednak, że to efekt zalet BTC.

Adopcja jest możliwa

Patrząc w przyszłość, Forbes zapewnia, że ​​„kryptowaluty muszą być niezwykle łatwe i bezproblemowe w użyciu” oraz mniej zmienne kursowo, jeśli tylko mamy zobaczyć masową adopcję.

W końcu, wykorzystując całą moc umysłu, ktoś to zrobi – dodaje, zauważając, że projekty typu Libra Facebooka, a nawet sam Amazon, są potencjalnymi pretendentami do przeprowadzenia hipotetycznej rewolucji kryptowalutowej na świecie.

Forbes podkreślił również, że kryptowaluty nie wygrają bez problemu. Uważa, że politycy zrobią wiele, by stanąć im na drodze. Sądzie, że kryptowaluty „nie otrzymają zgody rządu”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here