Naga MarketsStephen Colbert: płatności w bitcoinie to drugi najgłupszy pomysł, jaki słyszałemPłatności w bitcoinie to „drugi najgłupszy pomysł, jaki słyszałem” – mówi Stephen Colbert z Late Show. Co ciekawe, mimo faktu, że BTC drożeje, a adopcja staje się faktem, nadal atakuje on kryptowalutę.

  • Bitcoin nadal bywa wyśmiewany w mainstreamie.
  • Stephen Colbert krytykuje kryptowaluty i używanie BTC w transakcjach.

Stephen Colbert: płacenie BTC jest głupie!

W segmencie Late Show zatytułowanym „Quarantinewhile”, który zawiera zbiór zabawnych wiadomości ze świata, Colbert odniósł się do niedawnego artykułu z Vice. Wspomniał wtedy, że hakerzy przejęli kontrolę nad połączonymi z Internetem pasami cnoty – urządzeniami noszonymi przez mężczyzn, które uniemożliwiają im od angażowane się w jakąkolwiek aktywność seksualną. Przestępcy zażądali w zamian za odblokowanie członków… bitcoinów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Otrzymujesz zapłatę w bitcoinie? To drugi najgłupszy pomysł, jaki słyszałem – powiedział Colbert. – Najwyraźniej ci ludzie podłączyli swoje klatki [na członki] do sieci, a potem zostali zhakowani […] To było oczywiste, że tak się stanie – jedną rzeczą jest dać kontrolę nad swoją klatką ukochanej osobie, ale to spora dawka wiary, aby powiedzieć: umieśćmy moje dane [do odblokowania pasa cnoty] w chmurze – dodał.

Złoto dla kujonów

Colbert był jednym z niewielu gospodarzy nocnych talk-show, którzy już w 2013 r. przygotowywali w swoich programach segment dot. kryptowalut. Wtedy cena bitcoina wahała się między 50 a 300 USD. W tym czasie ówczesny gospodarz Colbert Report najwyraźniej zgodził się z oceną kryptowaluty Nicka Colasa, analityka Wall Street, i nazywał ją mianem „złota dla kujonów”.

Bitcoin wpisuje się w bogatą tradycję wymyślonych walut, takich jak Camel Cash i euro – powiedział Colbert. – Bitcoin ma wartość tylko dlatego, że grupa ludzi w Internecie zgodziła się, że jest coś warty – dodał.

Dziennikarz może kpić w kryptowaluty, ale fakt jest taki, że jest ona dziś już warta ok. 40 000 USD…

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here