Naga MarketsStellar

Jest to otwarta, rozproszona infrastruktura płatnicza. Jest to technologia, która łączy ludzi, systemy płatności i banki, z naciskiem na rynki rozwijające się. Pozwala to na szybkie i niezawodne przeprowadzanie transakcji wielo-walutowych i aktywów za ułamki dolara dzięki tokenom o nazwie Lumens (XLM).

Serwery uruchamiają protokół łącząc się z internetem, za pomocą którego komunikują się z innymi serwerami Stellar, tworząc globalną sieć wymiany wartości. Każdy serwer przechowuje rekordy wszystkich “kont” w sieci. Te zapisy są przechowywane w bazie danych o nazwie “ledger”. Proces konsensusu odbywa się w regularnych odstępach czasu, zazwyczaj co 2 do 4 sekund. Dzięki temu każda kopia księgi serwera jest zsynchronizowana i identyczna.

Cena Stellar

Notowania StellarStellar historia

Stellar to otwarty protokół wymiany wartości stworzony na początku 2014 roku przez Jeda McCaleba (twórcę eDonkey) i Joyce’a Kima. Protokół Stellar jest wspierany przez organizację non-profit Stellar Development Foundation. Został oparty na protokole Ripple, po czym wprowadzono liczne zmiany w kodzie i dzięki temu sieć rozwinęła się. Kod i publikacja tego nowego algorytmu zostały opublikowane w kwietniu 2015 r., a ulepszona sieć została uruchomiona w listopadzie 2015.

Co to jest Lumen?

Lumen to jednostka sieci Stellar, określa, w jaki sposób sieć odwołuje się do elementu wartości przechowywanej w księgach rachunkowych. W 2014 roku sieć Stellar uruchomiła 100 miliardów tych jednostek a w 2015 roku, wraz z uruchomieniem zmodernizowanej sieci, nazwa zmieniła się ze Stellar na Lumen aby odróżnić się od nazwy sieci i organizacji Stellar.

95% lumenów zostanie rozdane światu. 5% pozostaje na dla twórców jako koszty operacyjne. Stellar.org zaprojektował program dystrybucji w następujących proporcjach:

  • 50% dla osób, które chcą lumenów,
  • 25% dla organizacji non-profit,
  • 20% do posiadaczy bitcoinów

Aktualne statystyki możesz zobaczyć tutaj: https://dashboard.stellar.org/

Informacje podstawowe o StellarConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Darmowy ebook z prognozami inwestycyjnymi na 2018
Następny artykułmBank: Pozycja short po 1.2055 na EURUSD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here