Naga MarketsStellar (XLM) i dogecoin (DOGE) liderami spadków. Bitcoin (BTC) stracił 2%Ostatni tydzień na rynku kryptowalut przyniósł wyraźną konsolidację i jedynie niewielka część z czołówki 20 największych cyfrowych aktywów notowała straty. Wśród nich wyróżniały się tokeny stellar, dogecoin i bitcoin oddające kolejno 13%, 4,5% oraz 2%, większość rynku jednak korekcyjnie rosła. Na wyróżnienie zasługują między innymi ether (ETH), litecoin (LTC) i bitcoin cash (BCH) zyskujące około 10% oraz binance coin (BNB) wraz z xrp rosnące o 15%.

  • Bitcoin nadal zmierza jednak w kierunku domknięcia jednego z najgorszych miesięcy ostatnich lat
  • W maju kurs BTC/USD traci 40% wartości, czyli niemal 23 tys. dol.
  • Technicznie najstarsza kryptowalutą konsoliduje w coraz węższym zakresie zmienności

Bitcoin trzyma się poziomu 35 tysięcy dolarów. Wolumeny na BTC coraz mniejsze

Cena bitcoina nadal przesuwa się w dół, a wolny poniedziałek w USA oraz w UK z powodu obchodu narodowych świąt dodatkowo ograniczy aktywność na rynku cyfrowych aktywów i zwiększa ryzyko kolejnej fali wyprzedaży. Dane z Coinpaprika i TradingView pokazują, że po krótkiej próbie byków do pokonania poziomu 37 tys. dol. we wczesnych godzinach porannych 29 maja, cena spadła poniżej 34 tys. dol. gdzie znajduje się obecne, lokalne wsparcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z analizą filbfilb, współzałożyciela Decentrader, akcja cenowa bitcoina jest głównym źródłem zamieszania na rynku, ponieważ pozostaje daleko od 20-tygodniowej średniej kroczącej, “która jest zazwyczaj linią pomiędzy BTC będącym albo w rynku byka albo niedźwiedzia i jako taka pozostaje niedźwiedzim scenariuszem dla kryptowaluty”. Analityk stwierdził, że jeśli bitcoin jest w stanie znaleźć solidne wsparcie przy obecnych poziomach, to średnia ruchoma może zamienić się w główną strefę oporu w każdej próbie kolejnego ruchu wyżej.

– Spadek niżej prawdopodobnie uczyniłby dołek 20 tys. dol. lub 78,6% zniesienia prawdopodobnym celem. W związku z tym, akcja cenowa w ciągu najbliższego tygodnia jest szczególnie ważna – dodaje analityk. W tym momencie, według filbfilb, kluczowe dla BTC jest odzyskanie 37,5 tys. dol. “aby uniknąć ponownego testu tygodniowego wsparcia.”

Jeśli BTC uda się przeprowadzić rajd i przebić powyżej 40 tys. dol., filbfilb zidentyfikował strefę wsparcia/oporu na poziomie 45,5-46,5 tys. dol. jako następny obszar, który będzie musiał zostać pokonany.

BTC/USD trzyma się lokalnych dołków. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty. Wygrani i przegrani ubiegłego tygodnia

Na poniższej grafice z Coinpaprika zaprezentowano dane pokazujące, które z 20 największych kryptowalut najmocniej rosły lub traciły w ubiegłym tygodniu. Siedmiodniową stopę zwrotu prezentuje ostatnia kolumna zaznaczona na czerwono:

Źródło: Coinpaprika.com

Po szale zakupowym z kwietnia i maja, notowania dogecoina wyhamowują zmienność, regularnie jednak tracąc i w poniedziałek spadając poniżej istotnego pułapu 30 centów, który blokował silniejszą deprecjację tak naprawdę od połowy maja. Gdyby poziom został trwale pokonany przez DOGE, to kolejne wsparcie wydaje się rysować na poziomie 20 centów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | analiza bitcoin | newconnect akcje | kurs funta brytyjskiego | kruk akcje | notowania wig20 | cdprojekt akcje |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here