Naga MarketsShift Markets (SHIFT) jest platformą oferującą szyte na miarę rozwiązania z zakresu usług blockchainowych, w tym prowadzenia giełd kryptowalut oraz działalności brokerskiej w obszarze krypto. Podano właśnie do informacji publicznej, iż zawarła ona partnerstwo z Lightyear (jednostką działającą w ramach krypto projektu Stellar, odpowiedzialną za rozwijanie partnerstw strategicznych w ramach ekosystemu finansowego tegoż projektu). 

Zobacz również: Stellar ‘to the moon’, kolejne 10% wzrostu

Te artykuły również Cię zainteresują

Partnerstwo to umożliwi zintegrowanie infrastrukturalnie platformy kryptowalutowej z SHIFT. Stellar jest zyskującym coraz większa popularność systemem otwartoźródłowym opartym na blockchainie, oferującym, w ramach jednej platformy, systemy płatności oraz rozwiązania bankowe. Kładzie szczególny nacisk na obsługę osób na rynkach rozwijających się –  dzięki tokenom o nazwie Lumens (XLM) możliwe są rozliczenia w skali ułamków dolara. Więcej o tym projekcie można dowiedzieć się oglądając materiał filmowy dostępny w prawym górnym rogu na platformie coinpaprika.com.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Obecnie SHIFT obsługuje ponad 60 giełd kryptowalut na świecie. Co jest ważne w wymiarze społeczno – ekonomicznym, skupia się na rynkach wschodzących i społecznościach wykluczonych dotychczas z tradycyjnego obiegu finansowego. SHIFT staje się stopniowo swego rodzaju katapultą dla adopcji kryptowalut w różnych rejonach świata. Dzięki wspomnianemu partnerstwu, zwiększy się zapewne zakres zastosowania technologii Stellar oraz stopień jej adopcji w skali globalnej.

Zobacz również: Andreas Antonopoulos – prawdziwy Bitcoinowy Jezus?

Przedmiotowy komunikat powinien szczególnie ucieszyć osoby o mniejszym doświadczeniu w tradycyjnym, giełdowym obrocie kryptowalutami. Dotychczas napotykały one na swojej drodze klasyczną dla wielu kryptowalut przeszkodę: w celu nabycia XLM, należało najpierw zakupić BTC lub ETH za pomocą waluty tradycyjnej (fiat), po czym przesłać walutę cyfrową na wybraną giełdę i tam dopiero wymienić ją na XLM.

W oświadczeniu wydanym przez CEO oraz założyciela platformy SHIFT – Iana McAfee’go (nie mylić z działającym dynamicznie na rynku kryptowalut Johnem McAfee’m – zbieżność nazwisk) przeczytamy:

 „Cieszymy się bardzo z zawarcia tego partnerstwa, gdyż wielu z naszych klientów chciałoby zaoferować możliwość obrotu Lumenami na prowadzonych przez siebie giełdach. Zaangażowanie [ze strony projektu Stellar] polegające na dostarczaniu nisko kosztowych technologii na rynkach w krajach rozwijających się sprawia, że doskonale pasuje on do oferowanego przez nas zaplecza rynkowego. Naszym celem jest zwiększenie płynności Lumenów, a także szersze wykorzystanie go zarówno w ramach głównych, jak i egzotycznych walut tradycyjnych [fiatów].”

Zobacz również: Afryka dogania resztę świata w obszarze kryptowalut

Swojego zadowolenia nie ukrywał także Paul Arnautoff – dyrektor ds. sprzedaży i partnerstw w Lightyear.io:

„Dzięki nowym rozwiązaniom umożliwiającym przechodzenie pomiędzy walutami tradycyjnymi a kryptowalutami, Stellar kontynuuje podjętą przez siebie misję zwiększania integracji finansowej (financial inclusion) oraz zmniejszenia przeszkód w ramach płatności transgranicznych.”

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here