Naga MarketsLogo Stellar na tle kosmosuFirma analizująca projekty z rynku kryptowalut i tokenów – Messari – twierdzi, że w kwietniu 2017 r. Stellar (XLM) doznał “błędu inflacyjnego”, który wykorzystano do wykopania ponadprogramowych aż 2,25 miliarda XLM (o wartości około 10 milionów dolarów w tym czasie). Tokeny zostały później “spalone”. Wiadomość została ujawniona w raporcie opublikowanym 27 marca.

Według obecnego raportu nielegalnie utworzone XLM – które stanowiły wtedy prawie jedną czwartą ogólnej podaży tokenów projektu – zostały przeniesione na giełdy i prawdopodobnie sprzedane w pierwszej połowie 2017 r. Odpowiednią ilość XLM rzekomo spalono, aby zachować zamierzoną podaż i uniknąć rozcieńczenia wartości wszystkich tokenów dostępnych na rynku.

Znikające adresy

W badaniu zauważono również, że zaangażowane w tajemniczy proceder adresy i powiązane rekordy nie są już dostępne w Stellar Expert lub innych exploratorach bloków, ale można je znaleźć przy użyciu interfejsu oprogramowania aplikacji Horizon. Ponadto firma zauważa, że żadne media nie informowały o błędzie, jego wykorzystaniu i późniejszym spaleniu tokenów.

Stellar, obecnie ósma co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej o łącznej wartości rynkowej ponad dwóch miliardów dolarów, zauważyła, że ​​sama nie ukrywała problemu. Mówiąc dokładniej, w raporcie cytuje się przedstawiciela Stellar, który stwierdził, że wyżej wymieniony błąd i jego wykorzystanie zostały wymienione dwukrotnie w informacjach dot. protokołu.

“Zdajemy sobie sprawę, że Stellar stał się znaczącym oprogramowaniem finansowym, a nasze standardy ujawniania wzrosły, aby odzwierciedlić tę rzeczywistość. Od tamtej pory nie było zauważalnego błędu, a gdyby takowy zaistniał, ujawnilibyśmy go szczegółowo, jak tylko zostałby załatany”

-informuje firma.

Stellar w mainstreamie

Jak donosiły wcześniej media, gigant płatniczy Western Union (WU) współpracuje teraz z firmą Thunes – która to wcześniej współpracowała ze Stellar – aby umożliwić swoim klientom transfer środków bezpośrednio do portfeli mobilnych na całym świecie.

Opisane powyżej zjawisko nie jest niczym nowym w krypto-świecie. We wrześniu ubiegłego roku wykryto błąd inflacyjny w Bitcoinie (BTC). Obecne odkrycie nie powinno więc mocno zachwiać pozycją Stellar na rynku kryptowalut i tokenów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here