Naga MarketsLogo Stellar na tle kosmosuNa giełdzie BitBay pojawiły się 3 nowe waluty, w tym Stellar, którego sieć jest w stanie przetworzyć aż 1000 transakcji na sekundę! Użytkownicy platformy mogą też korzystać z nowych rynków XBX oraz BCP.


Stellar od dzisiaj na BitBay

BitBay dodał możliwość handlu coinami Stellar we wszystkich czterech parach. Kupimy i sprzedamy go za złotówki, euro, dolary oraz Bitcoiny. Szczególnie warto zwrócić uwagę na pary krypto-krypto, bo na tych rynkach z prowizją maker gramy za 0%

Stellar to jedna z najszybszych sieci kryptowalutowych. 1000 transakcji na sekundę, przy zaledwie 25 w przypadku sieci Ethereum, otwiera szersze perspektywy na zastosowania kryptowalut jako metody płatności. Potencjał ten został już zauważony przez IBM, z którym Stellar intensywnie współpracuje. Głównym założeniem projektu jest połączenie banków, operatorów płatności oraz konsumentów poprzez własną sieć, umożliwiając tym samym przesyłanie pieniędzy tanim kosztem niezależnie od lokalizacji i samej waluty jaką odbiorca ma otrzymać.

ROZPOCZNIJ HANDEL JUŻ TERAZ

Coiny Stellar są nazywane Lumenami (XLM) i ich nakład został wyemitowany wraz z początkiem istnienia sieci. Według CoinMarketCap.com pod względem kapitalizacji rynkowej XLM zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce kryptowalut, a jego kapitalizacja rynkowa liczona na styczeń 2019 roku wynosi 1 969 884 728 USD.

Oprócz Stellara na BitBay dostępne są od dzisiaj rynki tokenów Bitex (XBX) oraz BCP.

Poznaj tokeny XBX i BCP

XBX czyli Bitex Global XBX Coin należy do grupy tzw. “utility token”. Stworzono go w celu wypromowania, napędzenia oraz umożliwienia klientom korzystania z funkcjonalności eko-systemu BiteX. Jego założeniem jest dostarczanie pełnej oferty bezpiecznych usługi bankowe i płatnicze oraz umożliwienie wymiany.

Token BCP jest częścią projektu z polskim rodowodem – platformy Blockchain Poland, na której będzie służył jako nowoczesny środek płatniczy i rozliczeniowy. Ponadto będzie pełnił funkcję prawa majątkowego, będącego udziałem w projekcie, bądź firmie pozwalające na czerpanie korzyści w postaci dywidendy. BCP jest platformą umożliwiającą zarówno rozwój jak i finansowanie start-upów, które bazują na technologii blockchain.

Blockchain Poland mierzy wysoko. Twórcy dostrzegają potencjał i zapotrzebowanie swojej platformy w branżach leasingowych, czy nawet w biotechnologii. Wspominając o rozwiązaniach leasingowych warto zauważyć, że Roadmap BCP na 2019 zakłada wprowadzenie projektu, który przejmie funkcje transakcyjne leasingu.

Pełna lista nowy rynków obejmuje:

  • XLM / PLN
  • XLM / EUR
  • XLM / USD
  • XLM / BTC
  • XBX / BTC
  • BPC / PLN


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here