Naga MarketsDokładnie trzy tygodnie temu informowałem, iż w celu sprawdzenia, czy social trading jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. Na przestrzeni najbliższych tygodni wyselekcjonuję grupę traderów, których transakcje będę kopiować. Do tej pory kopiowałem zagrania jedynie dwóch traderów: fernando6391 oraz juan43. Dziś do tego grona dołączył kolejny trader a właściwie traderka.


Poznajcie stefanie

Jak wspominałem już jakiś czas temu, tworząc grupę traderów, których transakcje będę kopiować dość sporą uwagę zwracam na instrumenty, którymi handlują. Właściwa dywersyfikacja i kontrola ryzyka jest w tym przypadku bowiem bardzo istotna. Dziś przyszedł czas abym w końcu przedstawił Wam kolejnego członka mojego teamu. Została nim stefanie.

Stefanie to traderka, która handluje na koncie realnym. Z informacji, które na jej temat posiadam wynika, iż zasiliła ona swój rachunek kwotą co najmniej 5 tys. USD i od sierpnia 2016 roku zarobiła niemal 17 tys. USD. W tym czasie zawarła 2 049 transakcji, z których aż 2 007 okazało się zyskowne. Oznacza to, że w ciągu ponad dwóch lat straciła zaledwie 42 razy. Fakt ten sprawia, że osiągnęła niezwykle wysoką skuteczność na poziomie 97,95%.

Osoby, które śledzą ten cykl od samego początku wiedza jednak, że zdecydowanie ważniejsze są dla mnie informacje dotyczące średniego i największego zysku oraz średniej i największej straty. Już na pierwszy rzut oka widać, że podobnie jak w przypadku fernando6391 i juan43 zyski osiągane przez stefanie są większe niż straty, co w połączeniu z wysoką skutecznością powinno przełożyć się na wzrost wartości mojego portfela.

Jednym z czynników, przez które wybrałem tą traderkę były również instrumenty, na których ona handluje. Jak wspominałem już wcześniej, fernando6391 spekuluje głównie na niemieckim indeksie DAX30, juan43 na akcjach amerykańskich, dlatego zależało mi aby kolejny trader nie handlował zbyt wiele na tych rynkach. Stefanie idealnie spełnia te kryteria, gdyż handluje głównie na londyńskim i niemieckim parkiecie.

Biorąc to pod uwagę nie spodziewam się, że będzie ona tak aktywnym traderem jak fernando6391. Liczę jednak, że podobnie jak juan43 będzie to wartościowy członek mojego teamu. Jak wspominałem już ostatnio, projekt ten ma być w 100% jawny, dlatego też moje konto zostało podpięte do MyFxBook, gdzie każdy z Was, na bieżąco może śledzić jak zarabiam i tracę.

Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader. Jeżeli znajdziesz interesujących traderów, których Twoim zdaniem warto obserwować, napisz proszę ich nicki w komentarzu pod tym artykułem.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Co przyniesie wrzesień?
Następny artykuł5 sposobów na zidentyfikowanie kierunku trendu – Tradeciety
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here