TMS


Steem

Steemit to platforma social media podobna do popularnego portalu Reddit. Jest to alternatywa dla współczesnych portali społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter.  Wykorzystanie technologii blockchain umożliwiło jednak stworzenie portalu społecznościowego w zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Podstawową różnicą jest więc fakt, że wszystkie posty oraz obrazy przechowywane są w sieci blockchain a nie na serwerze portalu.

Steem cena

Steem notowania


Ideą Steemit było stworzenie platformy social media opartej o technologię blockchain. Umożliwia to nagradzanie użytkowników sieci za aktywność w postaci postów i komentarzy. Nagroda przesyłana jest za pomocą tokenów o nazwie Steem.

Sieć Steemit pozwala także na używanie swojej zawartości przez zewnętrzne portale oraz aplikacje. Przykładami stron działających w oparciu o blockchain steemit może być strona Busy.org. Powstały również aplikacje mobilne takie jak eSteem dostępne na platformy Android oraz iOS które umożliwiają dostęp do zawartości sieci Steemit.

 

Początki Steem

Steemit został zapoczątkowany w 2016 roku przez Neda Scotta i Dana Larimera (twórcę giełdy Bitshares). Założyli oni firmę Steemit Inc. która zajmuje się rozwijaniem projektu. 15 marca 2017 roku Dan Larimer postanowił opuścić firmę.

Stem Mining

Pierwsze tokeny Steem zostały wydobyte za pomocą metody Proof-of-Work (POW). 80% wszystkich monet z premining zostało zgromadzonych przez developerów z czego 40% rozdano użytkownikom, 20% zatrzymano a kolejne 20% zostało sprzedane by zebrać fundusze na rozwój projektu.

Obecnie token Steem można wydobywać za pomocą metody Proof-of-Stake (POS). Nagroda trafia do osób przetrzymujących tokeny Steem na swoich portfelach. W tym celu wystarczy pobrać i zainstalować portfel Steem, przelać na niego dowolną ilość monet i pozostawić włączony z aktywnym połączeniem internetowym. Jedyne o czym należy pamietać, to by w ustawieniach zaznaczyć żeby nasz portfel był odszyfrowany na potrzeby “wybijania” monet. W zależności od ilości monet w portfelu, będziemy otrzymywać pewną ilość monet w ramach bloków POS. Ta metoda pozwoliła sieci Steemit na skrócenie czasu między blokami do 3 sekund. Nagroda z bloku jest dzielona pomiędzy osoby zajmujące się kopaniem metodą Proof-of-Stake oraz autorów postów na platformie Steemit.

W odróżnieniu do Bitcoina i wielu innych kryptowalut, podaż Steem jest nieograniczona. Waluta podlega inflacji na poziomie 9,5% rocznie i zmniejsza się o 0,5% każdego roku.

Sieć Steemit oprócz tokenu Steem posiada również drugą walutę Steem Dolars (SBD), której kurs w odróżnieniu od Steem jest ściśle powiązany z kursem USD.

 

Informacje podstawowe o walucie SteemNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGTC – Analiza spółki
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 08.01.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here