Naga MarketsSteamSpy szacuje obecną sprzedaż Cyberpunka 2077 na 15,2 mln! Akcje zyskują we wtorek ponad 6%!O Cyberpunku 2077 od CD Projekt nie mówi się najlepiej w ostatnim czasie. Szczególnie źle o samej grze wypowiadają się posiadacze wersji na konsole starego typu. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza to grze w osiąganiu imponujących wyników sprzedaży na PC. Autorzy gry nie pokazali jeszcze oficjalnych danych o sprzedaży, natomiast zgodnie z szacunkami w płatnej wersji serwisu SteamSpy, produkcję na tej platformie cyfrowej posiada już ponad 15,2 mln osób.

  • Trwa wyczekiwanie inwestorów na oficjalne wyniki sprzedażowe Cyberpunka 2077.
  • Zgodnie ze słowami CD Projekt, mają być one znane jeszcze przed świętami.
  • Redaktor naczelny FXMAG – Dawid Augustyn opisuje obecną sytuację na walorach spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy atmosfera wokół CD Projekt się uspokoi?

Wczoraj zakończył się okres przyjmowania zwrotów gry Cyberpunk 2077 przez CD Projekt. Dawid Augustyn w wywiadzie udzielonym Piotrowi Gembarowskiemu, skomentował bieżącą sytuację związaną ze zdecydowanie nieudaną premierą (przynajmniej pod kątem ocen graczy i recenzentów).

“W tym tygodniu poznamy dwie kluczowe informacje dla całej sprawy. Pierwsza to ta dotycząca aktualnej sprzedaży Cyberpunka 2077, bo zgodnie z grudniowymi szacunkami analityków i ekspertów, powinna ona oscylować w okolicach 20 mln egzemplarzy. Każdy odczyt poniżej tej wartości może skończyć się źle dla kursu akcji. Druga rzecz to rzeczywista skala zwrotów gry. Należy pamiętać, że nowa produkcja od CD Projekt będzie znacząca na lata a nie tylko w dniu premiery. Uważam, że aktualnie obserwujemy przereagowanie rynku.”

Zobacz również: Bitcoin (BTC) będzie tracił przez spowolnienie wpływów do największego funduszu kryptowalutowego

Cyberpunk 2077 ze sprzedażą przekraczającą 15 mln egzemplarzy?

Na początku trzeba pamiętać o tym, że dane ze SteamSpy są dosyć niedokładne pod względem konkretnych wyników sprzedaży, ale dobrze ilustrują trendy. W przypadku Cyberpunka 2077 widać wyraźnie, że wszystkie złe informacje związane z tym tytułem nie powstrzymują graczy grających na komputerach przed kupowaniem najnowszego dzieła studia CD Projekt. Oczywiście należy pamiętać, że ta wersja gry jest znacznie lepsza niż wersje konsolowe.

Wciąż sporo brakuje jej do ideału, ale gra jest grywalna. Na platformie Steam obecnie 78% ocen użytkowników jest pozytywnych. Ten wynik jest niższy o 1% niż przed kilkoma dniami, ale wciąż sporo wyższy niż 71% uzyskane w dniu premiery gry (11 grudnia).

Szacunki sprzedażowe Cyberpunka 2077 z portalu SteamSpy.

Zobacz również: Vision Edge Entertainment podpisało umowę z DeSand Game Studios

Dla porównania w zeszły wtorek było to niecałe 10 mln, a w miniony piątek – trochę ponad 11 mln. Od kilku dni codziennie wynik zwiększa się średnio o milion.

Wsparcie na poziomie 250 zł kolejny raz zatrzyma dalsze spadki na kursie akcji?

Po poniedziałkowej sesji, nastroje inwestorów posiadających akcje CD Projekt nie były najlepsze. Zamknięcie poniżej 260 zł, mogło zwiastować kolejną próbę testu istotnego wsparcia, zlokalizowanego na wykresie w okolicach 250 zł. Wtorkowa sesja przynosi jednak wzrosty na walorach spółki, a kurs akcji ponownie zmierza w kierunku 300 zł.

Notowania CD Projekt od początku 2020 roku. Źródło: tradingview.com

We wtorek, po blisko 2 godzinach handlu, akcje CD Projekt zyskują ponad 7%, a kurs oscyluje w okolicach 275 zł. Obroty na walorach spółki przekraczają 137 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here