CMC Markets

Platforma gamingowa Steam, poinformowała 6 grudnia, że zawiesza wsparcie dla Bitcoina jako jednej z dostępnych metod płatności, ze względu na wysokie prowizje oraz zmienności wartości najstarszej z kryptowalut. Warto przypomnieć, że ta w czwartek pokonała pułap $14 tysięcy.


„Przez ostatnie kilka miesięcy obserwowaliśmy wzrost fluktuacji ceny Bitcoina oraz znaczny skok prowizji za transakcje w ramach sieci kryptowalutowej. Te potrafiły sięgać rzędu $20 w zeszłym tygodniu (w porównaniu do zaledwie $0.20 gdy wprowadzaliśmy nową formę płatności). Valve nie ma żadnego wpływu na wysokość prowizji, a ich ciągły wzrost przekłada się na zbyt duże koszty zakupu poszczególnych tytułów. Gdy cena Bitcoina nagle się osuwa, wysokie prowizje stanowią jeszcze większe problem” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na blogu Steam.

W podsumowaniu swojego oświadczenia Steam stwierdza, że w tym momencie dalsze wspieranie Bitcoina wśród dostępnych metod płatności nie jest akceptowane. Sieć jest gotowa ponownie przywrócić najstarszą kryptowalutę, jednak dopiero gdy ceny się ustabilizują, a wysokość prowizji wyraźnie się zmniejszy.

W komentarzach pod wpisem zamieszczonym 6 grudnia na oficjalnym blogu platformy, pojawiło się bardzo wiele głosów, aby Bitcoin został zastąpiony przez IOTA – technologię oferującą brak dodatkowych opłat oraz szybki czas realizowania transakcji. Jak na razie nic nie wskazuje jednak na to, że przedstawiciele Steam oddadzą w ręce użytkowników jakąkolwiek płatność kryptowalutą.

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDom maklerski PKO BP aktualizuje rekomendacje dla Apatora i AB
Następny artykułNotowania platyny testują półroczne dołki
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here