Naga MarketsPrzegląd setupów dla strategii Awesome SMA to codzienny zbiór analiz przedstawiających potencjalne setupy inwestycyjne oparte o tą strategię. Jej szczegółowy opis możesz znaleźć pod tym linkiem. Cykl trwać będzie jeden tydzień. Po tym okresie, w sobotę 25 listopada opublikuję raport podsumowujący statystyki tej strategii oraz przedstawię, czy w ciągu tego tygodnia można by dzięki niej zarobić.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, tego samego dnia przedstawię rownież inną strategię, którą testować będę przez kolejne dwa tygodnie. W ten oto sposób postaram się przetestować możliwie jak najwięcej strategii inwestycyjnych dla opcji by móc znaleźć tą najlepszą i najbardziej skuteczną.


W ciągu minionych dwóch tygodni testowałem strategię Awesome SMA na interwale 5-minutowym z 25-minutowym okresem wygasania opcji. Strategia na interwale M5 okazała się skuteczna. Oficjalne podsumowanie statystyk tych testów dostępne jest w osobnym artykule. W międzyczasie pojawiły się jednak prośby aby powyższą strategię przetestować również na jej oryginalnym interwale czasowym a więc 1-minutowym z 5-minutowym okresem wygasania opcji. W ciągu kolejnego tygodnia kontynuować będę zatem testy strategii Awesome SMA, lecz już na interwale M1. Jeżeli wynik będzie pozytywny, test zostanie przedłużony do dwóch tygodni. Jeżeli natomiast okazałoby się, że na niższym interwale strategia ta będzie bardzo stratna, testy przerwę po tygodniu. Testy prowadzone będą na 4 najpopularniejszych parach walutowych w godz. 8:00-12:00. W ten sposób sprawdzimy, czy inwestując 4 godziny dziennie na 4 instrumentach da się zarobić.

W dniu dzisiejszym, pomiędzy godziną 8:00 a 12:00, na obserwowanych parach walutowych strategia Awesome SMA wygenerowała łącznie 23 sygnały. 12 z nich okazało się zyskownych a 11 stratnych. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 52,17%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wynosiły 73% w sumie, dokonując 23 transakcji moglibyśmy stracić 2,24:1.


Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


Poniżej prezentuję galerię wykresów obserwowanych instrumentów z przedziału czasowego pomiędzy godziną 8:00 a 12:00. Na pomarańczowo zaznaczone zostały świece sygnalne, po zamknięciu których można było otwierać opcje PUT bądź CALL:

Zdaję sobie sprawę, że powyższe analizy przedstawiają historyczne setupy natomiast cały cykl ma za zadanie:

  • Pokazać jakich sygnałów na wykresie należy szukać
  • Sprawdzić czy strategia Awesome SMA jest rentowna

Jak wspomniałem już we wstępie, w sobotę 18 listopada opublikuję raport podsumowujący statystyki tej strategii oraz przedstawię, czy w ciągu tych dwóch tygodni można by dzięki niej zarobić a raczej stracić.


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<

Wszystkie analizy z cyklu można śledzić pod tagiem “Awesome SMA”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRaport COT: Instytucje zainteresowane WTI i CAD
Następny artykułDane z realnej gospodarki powinny stanowić wsparcie dla PLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here