Naga MarketsStatystyka na WIG nie sprzyja bykom we wrześniu. Co z notowaniami WIG 20? Pierwszy tydzień września nie okazał się zbyt łaskawy dla byków na warszawskim parkiecie. Indeks WIG 20 spadł o prawie 4 proc. i z powrotem znalazł się na wsparciu konsolidacji, które ostatnio bronione było w czerwcu br. Ubiegłotygodniowy spadek był największy od marca, kiedy to trwała wyprzedaż zapoczątkowana przez pandemię koronawirusa.

  • Pierwszy tydzień września na polskiej giełdzie zdominowały niedźwiedzie.
  • Statystycznie miesiąc wrzesień nie sprzyjał wzrostom

Wrzesień 2. najgorszym miesiącem dla polskiej giełdy

Poprzedni tydzień nie był najlepszy także dla pozostałych, istotnych indeksów notowanych na GPW. Indeks średnich spółek mWIG 40 zniżkował o 2,22 proc., a na wykresie tygodniowym utworzyło się objęcie bessy. Nieco mniejszy spadek, o 1,53 proc. zanotował sWIG 80 i tam również utworzyła się niedźwiedzia formacja świecowa obejmująca swym zakresem notowania z ostatniego tygodnia sierpnia.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Statystycznie, wrzesień jest drugim po czerwcu, najgorszym miesiącem dla Warszawskiego Indeksu Giełdowego (WIG). Średnio WIG tracił we wrześniu 1,2 proc.

Bywały jednak też miesiące wzrostów, a wtedy WIG rósł we wrześniu średnio o 4,8 proc. Średnia spadków indeksu plasuje się natomiast na poziomie 6,1 proc. Widać zatem przewagę niedźwiedzi w tym konkretnym miesiącu

WIG 20 testuje wsparcie konsolidacji

Na wykresie dziennym WIG 20 poniżej widać, że notowania utrzymują się w konsolidacji od czerwca br. Mimo kilku kolejnych ataków na opór w pobliżu 1860 pkt., byki nie były w stanie trwale go wybić. Zamiast tego, notowania w ubiegłym tygodniu osunęły się do wsparcia blisko 1740 pkt.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
WIG20 – wykres dzienny

Jeśli statystyka sprawdzi się w tym miesiącu, indeks WIG 20 może pokonać wsparcie, co otwierałoby drogę w kierunku kolejnego kluczowego obszaru przy 1670 pkt. W przypadku pozytywnego scenariusza, byki za cel ponownie mogłyby obrać górne ograniczenie konsolidacji przy 1860 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here