TMS


Ostatnie badanie przygotowane przez firmę doradczą Statis Group ujawniło, że ponad 80 procent ICO przeprowadzonych w 2017 r. zostało określonych jako oszustwa (scam). W badaniu wzięto pod uwagę cykl życia ICO w 2017 r., od pierwotnej oferty sprzedaży do najbardziej dojrzałej fazy handlu na giełdzie kryptowalut.

Badanie mówi, że w 2017 roku “ponad 70 procent finansowania przez ICO (według wolumenu) przeszło do projektów o wyższej jakości, chociaż ponad 80 procent projektów (według udziału #) zostało określonych jako oszustwa”. Analitycy odkryli również, że 4% ICO w ogóle się nie powiodło, a 3% “umarło”. W badaniu za “śmierć” ICO uznano “brak notowania na giełdach w celach handlowych oraz brak wkładu kodowego w Github po upływie trzech miesięcy od momentu powstania.”

Zgodnie z badaniem całkowite finansowanie walut i tokenów w 2017 r. wyniosło 11,9 mld USD.  Z tego 1,34 miliarda dolarów (11 procent) pochodzące z ICO trafiło do oszustów, a zdecydowana większość poszła na trzy duże scamy (łącznie 1,31 mld USD):

  • Pincoin (660 mln USD)
  • Arisebank (600 mln USD)
  • Savedroid (50 mln USD)

Sugeruje to, że chociaż duża liczba ICO okazała się oszustwem, to zebrała jedynie bardzo niewielkie fundusze w porównaniu z całą branżą.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Wcześniej w tym miesiącu, TechCrunch opublikował raport na podstawie danych z Coinopsy i DeadCoins, z których wynika, że ​​ponad tysiąc projektów krypto “jest już martwych” na dzień 30 czerwca 2018 r. Według listy Coinopsy były to 247 “martwych” coinów, podczas gdy DeadCoins posiadał listę, na której znalazło się 830 “martwych” kryptowalut.

Zobacz też: Ponad 1000 projektów kryptowalut jest martwe

Ponadto, badanie firmy Carbon Black zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym ujawniło, że w pierwszej połowie 2018-go roku wykradziono kryptowaluty o wartości bliskiej 1,1 mld dolarów. Dla ułatwienia kradzieży na dużą skalę, przestępcy wykorzystują tzw. dark web, który jest częścią sieci World Wide Web (www), ale dostępną tylko poprzez specjalne oprogramowanie. Dzięki temu użytkownicy mogą pozostać anonimowi oraz trudni do wykrycia. Z badań wynika, że obecnie hakerzy mogą wybierać spośród 12.000 rynków i 34.000 ofert związanych z krypto-kradzieżami w dark webie.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here