Naga MarketsStarward Industries: Debiut gry 'The Invincible' przesunięty na 2022 r.Starward Industries zdecydował o przesunięciu premiery gry “The Invincible” opartej na powieści Stanisława Lema “Niezwyciężony” na 2022 r., poinformował zarząd.

Starward Industries przesuwa premierę swojej gry

“W czwartek zarząd podjął decyzję o przesunięciu daty premiery gry z roku 2021 na rok 2022. Natomiast projekt będzie obecny w mediach również w roku 2021” – powiedzieli prezes Marek Markuszewski i dyrektor operacyjny Dawid Sękowski podczas czactu dla inwestorów na portalu Stockwatch.pl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd planuje uruchomienie kampanii marketingowej dotyczącej gry jeszcze w tym roku.

“Dokładny moment zostanie dobrany w taki sposób, aby najlepiej optymalnie przełożył się na na wyniki sprzedażowe gry” – podkreślili.

Jednocześnie spółka nie rozważa wydania demo lub udostępnienia gry w systemie early access.

“Z naszych obserwacji i doświadczeń innych tytułów mamy przekonanie, że publikacja demo negatywnie wpływa na późniejszą sprzedaż gier narracyjnych. Na ten moment nie planujemy żadnego z powyższych” – stwierdzili Markuszewski i Sękowski.

Jednocześnie poinformowali, że nad projektem pracuje obecnie 16 osób w wewnętrznym zespole oraz grupa stałych zewnętrznych współpracowników. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak przebiega rozwój zespołu kreatywnego” – podkreślili.

Gra fabularna opartej na jednej z najbardziej znanych powieści Stanisława Lema opowiada o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Gra należy do gatunku Atompunk. Oferuje rozgrywkę dla jednego gracza. Jej świat przedstawiony jest w perspektywie pierwszoosobowej (FPP). Technologia oparta jest o Unreal Engine 4, a gra skierowana jest na komputery osobiste oraz konsole obecnej i nowej generacji.

Wcześniej spółka planowała premierę gry na wiodących platformach sprzętowych do końca 2021 r.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Spółka zadebiutowała na NewConnect w sierpniu 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here