Naga MarketsCezary Andrzejczyk, prowadzący Biznes Focus

Gościem Cezarego Andrzejczyka w najnowszej odsłonie programu Biznes Focus był Artur Kuczmowski – Senior Partner w kancelarii Thompson & Stein. W trakcie rozmowy poruszono zagadnienia małego i na pierwszy rzut oka niepozornego kraju mieszczącego się w Europie Środokowo-Wschodniej, Estonii. Dzięki rozwiniętej cyfryzacji coraz więcej startupów stawia na otwarcie biznesu właśnie w tym państwie, co przynosi wymierne efekty dla lokalnej gospodarki.


Jak się okazuje, wbrew pozorom te niewielkie państwo bardzo mocno skupia się na rozwoju cyfryzacji i jest w tej chwili pod tym względem liderem w Europie. Jednak Estończycy stawiają nie tylko na rozwój nowych technologii. Estonia to również kraj, który postawił sobie za cel stworzenie jak najlepszych warunków dla startupów i jak do tej pory ich starania przynoszą bardzo dobre efekty. Są jednym z najbardziej przyjaznych środowisk dla tego typu przedsiębiorstw, dzięki czemu powstaje tam coraz więcej innowacyjnych projektów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co popchnęło liczącą sobie niespełna 1,5 mln mieszkańców Estonię do podjęcia działań w kierunku rozwoju przyjaznego środowiska dla startupów? Już sam fakt braku własnych złóż naturalnych czy sąsiedztwo dużo większych i silniejszych ekonomicznie państw (w tym Rosji), spowodowało w nich wzrost świadomości wyjścia z pewną inicjatywą. Pozbawieni narzędzi do konkurowania z większymi państwami Estończycy, postanowili zmienić ten stan. Więcej dowiesz się oglądając cały materiał do czego gorąco zachęcamy!

Thompson&Stein to polska Kancelaria specjalizująca się w doradztwie prawnopodatkowym dla przedsiębiorstw. Zespół Kancelarii stanowią doświadczeni prawnicy, doradcy podatkowi, oraz certyfikowani księgowi. Pracownicy, konsultanci Kancelarii posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy w polskich, międzynarodowych korporacjach, na szczeblu managerskim, zarządczym, a także w prowadzeniu działalności indywidualnej.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here