Naga MarketsCezary Andrzejczyk, prowadzący Biznes Focus

Gościem Cezarego Andrzejczyka w najnowszej odsłonie programu Biznes Focus był Artur Kuczmowski – Senior Partner w kancelarii Thompson & Stein. W trakcie rozmowy poruszono zagadnienia małego i na pierwszy rzut oka niepozornego kraju mieszczącego się w Europie Środokowo-Wschodniej, Estonii. Dzięki rozwiniętej cyfryzacji coraz więcej startupów stawia na otwarcie biznesu właśnie w tym państwie, co przynosi wymierne efekty dla lokalnej gospodarki.


Jak się okazuje, wbrew pozorom te niewielkie państwo bardzo mocno skupia się na rozwoju cyfryzacji i jest w tej chwili pod tym względem liderem w Europie. Jednak Estończycy stawiają nie tylko na rozwój nowych technologii. Estonia to również kraj, który postawił sobie za cel stworzenie jak najlepszych warunków dla startupów i jak do tej pory ich starania przynoszą bardzo dobre efekty. Są jednym z najbardziej przyjaznych środowisk dla tego typu przedsiębiorstw, dzięki czemu powstaje tam coraz więcej innowacyjnych projektów.

Co popchnęło liczącą sobie niespełna 1,5 mln mieszkańców Estonię do podjęcia działań w kierunku rozwoju przyjaznego środowiska dla startupów? Już sam fakt braku własnych złóż naturalnych czy sąsiedztwo dużo większych i silniejszych ekonomicznie państw (w tym Rosji), spowodowało w nich wzrost świadomości wyjścia z pewną inicjatywą. Pozbawieni narzędzi do konkurowania z większymi państwami Estończycy, postanowili zmienić ten stan. Więcej dowiesz się oglądając cały materiał do czego gorąco zachęcamy!

Thompson&Stein to polska Kancelaria specjalizująca się w doradztwie prawnopodatkowym dla przedsiębiorstw. Zespół Kancelarii stanowią doświadczeni prawnicy, doradcy podatkowi, oraz certyfikowani księgowi. Pracownicy, konsultanci Kancelarii posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy w polskich, międzynarodowych korporacjach, na szczeblu managerskim, zarządczym, a także w prowadzeniu działalności indywidualnej.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here