Naga MarketsBlock.one, założony w 2016 roku startup z branży kryptowalut, który zebrał od inwestorów około 4 mld USD poinformował w ostatnim czasie, iż zamierza odkupić część udziałów. Dzięki tej decyzji inwestorzy mogą liczyć na stopę zwrotu sięgającą 6567%, co przekłada się na 6,6 mld USD za każde 100 tys. dolarów inwestycji.


Block.one zamierza odkupić 10% akcji

Bloomberg donosi, że w mailu z 19 marca br. spółka zarejestrowana na Kajmanach i działająca głównie w Hongkongu poinformowała inwestorów, że jej aktywa, w tym środki pieniężne i inwestycje wyniosły na koniec lutego 2019 r. 3 mld USD. Zdecydowana większość tej kwoty bo aż 2,2 mld USD to środki zwane “płynnymi aktywami fiat”, z których większość zainwestowano w amerykańskie obligacje rządowe.

Zobacz także: 9 rocznica Bitcoin Pizza Day już dziś! Spotkajmy się przy wspólnym stole

Inwestorzy zostali także poinformowani, iż spadki na rynku walut cyfrowych “negatywnie wpłynęły” na wartość portfela kryptowalutowego spółki, zmniejszając jego wartość o połowę do ok. 500 mln. USD. Dzięki ostatniej aprecjacji cen BTC straty te zostały jednak “bardziej niż w pełni odzyskane.” Według osób zaznajomionych z tą sprawą, spółka posiada aż 140.000 Bitcoinów, co czyni ją jednym z największych posiadaczy najstarszej kryptowaluty. Do tej pory firma zainwestowała także 174 miliony dolarów w inwestycje podwyższonego ryzyka (venture capital) lokując swoje środki bezpośrednio oraz poprzez fundusze partnerskie.

Inwestorzy mogą liczyć na 6567% ROI

Spółka planuje obecnie odkup 10 procent wartości akcji firmy za około 2,3 miliarda dolarów, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do około 40 milionów dolarów wyceny w rundzie finansowania z 2017 roku. Cena odkupu ustalona została na ok. 1500 dolarów za akcję, w porównaniu do 22,50 dolarów, które zapłacili inwestorzy. Oznacza to, że inwestorzy, którzy postanowią odsprzedać swoje akcje mogą liczyć na stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 6567%, co przekłada się na 6,6 mld USD za każde 100 tys. dolarów inwestycji. Mimo to, nie wszyscy inwestorzy są skłonni do odsprzedaży swoich akcji.

Christian Angermayer, inwestor w branży fintech uważa, że “Block.one jest jedną z najbardziej obiecujących i najlepiej pozycjonowanych firm w branży blockchain, a jego historia sukcesu dopiero się zaczyna.”

Warto także przypomnieć, że oferta odkupu ma miejsce niecały rok po złożeniu pierwszej oferty odkupu akcji, w ramach której spółka Block.one starała się nabyć 15% wyemitowanych akcji po cenie 1.200 USD za sztukę. Wówczas nie udało się jednak zrealizować tego celu. Spółka odkupiła bowiem jedynie 13,8% akcji, co odpowiada kwocie około 300 mln USD.

W trosce o konkurencyjność

Jednym z powodów próby odkupu akcji może być troska o konkurencyjność firmy. Brendan Blumer, dyrektor generalny block.one powiedział bowiem w listopadowym wywiadzie dla telewizji Bloomberg, że “zbyt duża przejrzystość we wszystkim, co robimy na bieżąco, może w rzeczywistości odebrać wiele przewagi konkurencyjnej, kiedy próbujemy wprowadzić nowe rodzaje technologii”.

Odkupując część akcji od inwestorów spółka automatycznie zmniejsza ilość osób (inwestorów), z którymi musi dzielić się informacjami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTheresa May znowu z porażką? Kurs funta traci po wtorkowym wystąpieniu
Następny artykułWIG20 traci w środę 0,2%. PGE w górę, Cyfrowy Polsat traci 2%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here