Naga MarketsPetro, kontrowersyjna kryptowaluta prezydenta Wenezueli Nicolasa Manduro trafi dziś do sprzedaży. Zgodnie z doniesieniami z 31 stycznia pod młotek trafi aż sto milonów tokenów. Tylko czy znajdą się na nie chętni?


 Pierwsze doniesienia o wymienialnej na dobra naturalne Wenezueli kryptowalucie pojawiły się jeszcze w grudniu zeszłego roku. Wokół feralnego Petro narastał konflikt pomiędzy obecnym prezydentem, a parlamentem Wenezueli. Ten ostatni sprzeciwia się wyprzedaży majątku narodowego i stwierdza, że Petro jest i pozostanie nielegalne. Według Manduro, nowa kryptowaluta to prosty sposób na ominięcie sankcji finansowych nałożonych na rządzony przez niego kraj przez Stany Zjednoczone oraz Unię Europejską.

Petrookazja

Zdaniem wenezuelskiego regulatora rynku kryptowalut, Carlosa Vargasa sprzedaż nowego tokenu prezydenta Manduro zainteresuje inwestorów z Turcji, Kataru, Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Sprzedając wszystkie Petro Wenezuela może pozyskać nawet 6 mld USD. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się w kolejnych dniach, jeżeli Wenezuela postanowi podzielić się informacjami dotyczącymi poziomu sprzedaży Petro.

Jak na razie nowy token można zakupić zarówno za kryptowaluty jak i dolary amerykańskie. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej projektu lecz nie polecam jej odwiedzać. Wszystko bowiem wskazuje na to, że petro-moneda.com zawiera skrypt kopiący kryptowaluty podobny do tego o którym pisaliśmy tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here