Naga Marketsflaga szwajcariiCoraz więcej wiemy o Dukascoin – szwajcarskiej kryptowalucie, która będzie emitowana przez szwajcarski Dukascopy Bank SA. W sieci pojawiła się strona internetowa projektu oraz WhitePaper.


Jak piszą twórcy Dukascoina “strona internetowa projektu (www.dukascoin.com) jest obecnie dostępna on-line.” W oficjalnym ogłoszeniu czytamy również:

“Odwiedzający mogą znaleźć ogólne informacje o projekcie, aktualne wiadomości i pobrać pierwsze oficjalne wydanie White Paper Dukascoin.”

Czas, start!

Projekt powstawał przez ostatnie kilku miesięcy i jego rezultatem działań “niezależnych profesjonalistów, audytorów i aprobaty ze strony szwajcarskiego organu nadzoru finansowego FINMA”.

Dukascopy Bank SA jest też gotowy do opublikowania dokumentu jasno opisującego cele pierwszej kryptowaluty, która jest regulowana przez szwajcarski bank. Mamy poznać też więcej szczegółów projektu tj. kwestii technologicznych i ekonomicznych.

Mimo tego, że nad projektem pracowało ponoć wielu ekspertów “Dukascopy Bank SA jest otwarty na propozycje, pomysły, komentarze i sugestie generowane przez społeczność w odniesieniu do White Paper.” Twórcy wręcz zachęcają do nawiązania kontaktu:

“Ci, którzy chcą podzielić się swoimi pomysłami i komentarzami, mogą to zrobić za pomocą adresu e-mail [pisząc] pod adres crypto@dukascopy.bank.”

Dukascopy Bank SA planuje uruchomienie usługi on-line od 1 marca 2019 r. Informacje o Dukascoinach, tj. kursie wymiany, wykresach w czasie rzeczywistym i głębokości rynku, mamy poznać po tej dacie.

Szwajcaria liderem innowacji?

Kwartał temu pisaliśmy też o innym innowacyjnym rozwiązaniu rodem ze Szwajcarii:

“Ponad 100 gości uczestniczyło w spotkaniu “Cryptovalley meets SDX” w Zug 15 października 2018 roku, aby dowiedzieć się więcej na temat planów SIX dotyczących budowy SIX Digital Exchange (SDX). Valerio Roncone, odpowiedzialny za rozwój nowych produktów inwestycyjnych, zaprezentował wgląd w strategiczne rozważania i motywacje SIX przy realizacji projektu takiego jak SDX. Ivo Sauter i Sven Roth z SDX pokazali technologiczne i strategiczne decyzje, które zostały podjęte do tej pory, aby SDX stało się rzeczywistością.”

Centrum innowacji staje się zwłaszcza KryptoDolina w Zug, gdzie swoje siedziby ma wiele innowacyjnych start-upów z rynku blockchain i kryptowalut.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here