Naga MarketsSwoją działalność rozpoczyna Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Komitetowi założycielskiemu udało się zarejestrować izbę 27 sierpnia br.


W ramach Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii zrzeszyło ponad 100 podmiotów z rynku technologii Blockchain, sztucznej inteligencji (AI) oraz kryptowalut.

Długa droga

O potrzebie założenia tego typu izby mówiło się od paru lat.  Pierwszy raz temat pojawił się w czasie rządów Anny Streżyńskiej w Ministerstwie Cyfryzacji. Temat odżył, gdy w Polsce rozpoczęły się protesty przeciwko podatkowi PCC, którym objęte – zdaniem Ministerstwa Finansów – były kryptowaluty.

Ostatecznie Izba została założona w wyniku skoordynowanych działań grupy zwolenników walut cyfrowych z forum.bitcoin.pl, Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i fundacji Trading Jam. Przedstawiciele tych środowisk weszli też w skład Komitetu Założycielskiego.

„Po czterech miesiącach – czyli dość szybko – dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób w poniedziałek 27 sierpnia Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii została zarejestrowana. Teraz całe środowisko tworzące miejsca pracy i przyciągające nowoczesność do Polski ma swojego reprezentanta. Będziemy rozmawiać o podatkach, regulacjach, ale i wdrażać zasady etyki dla branży. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę!” – mówi Robert Wojciechowski z Komitetu Założycielskiego.

Cele

O celach Izby mówili nam jej przedstawiciele w wywiadzie, jakiego nam udzielili. Organizacja chce być niezależnym organem doradczym, ma integrować środowiska różnych  nowoczesnych technologii, propagować innowacje w gospodarce i być zarazem sądem polubownym dla branży. Podmiot deklaruje też, że chce wspierać władze w kwestii regulacji nowych rynków i „dążyć na nich do osiągnięcia stabilizacji prawno-fiskalnej”. W związku z faktem, że w Polsce nadal zdarzają się oszustwa związane z kryptowalutami, Izba chce też ostrzegać przed nieuczciwymi praktykami i podmiotami.

Kto na czele?

Wkrótce ma zostać także ogłoszone zebranie walne członków Izby, na którym ma zostać wybrany ostateczny zarząd. Więcej na temat IGBiNT znajdziecie na stronie internetowej www.igbint.pl.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here