Naga MarketsMetaQutoes udostępnia MetaTradera na szereg platform. Posiadacze starszych wersji Windowsa mogą mieć jednak problem z użytkowaniem popularnego programu.

Popularna ósemka czy też dziesiątka już zadomowiły się na naszych komputerach. O czym mowa? O najnowszych wersjach Windows, które zdaniem wielu są najlepszymi odsłonami tego systemu operacyjnego od lat. Popularność nowych rozwiązań może być jednak problemem dla posiadaczy starszych wersji okienek


Pamiętacie Windows XP? Prosty, wydajny i niezwykle popularny system… sprzed 16 lat. Windows zaprezentował XP w październiku 2001 roku co czyni go już prawdziwym oldtimerem wśród systemów komputerowych. Jeżeli jeszcze używasz starego XP na swoim urządzeniu i jednocześnie handlujesz na rynku OTC… To możesz mieć problem.

Microsoft patrzy w przyszłość

Microsoft już dawno ogłosił koniec wsparcia dla starszych wersji swoich systemów. Na czarnej liście znalazł się XP ale również i Windows 2003 jak i Vista. Koniec supportu ze strony producenta oznacza, że komputery z starszym systemem są bardziej narażone na nowe wirusy czy programy typu spyware. Rozwiązanie? Przesiadka na najnowszy Windows 10.

MetaQuotes idzie w ślad za nim

Brak wsparcia giganta branży technologicznej jest również przeszkodą dla programistów z MetaQuotes. W dzisiejszej nocie prasowej twórca popularnego MetaTrader ogłosił bowiem, że jego platformy przestaną działać na starszych wersjach Windowsa po 1 października 2017 roku. Dotyczy to wszystkich użytkowników Windowsa XP, Windowsa 2003 oraz Windowsa Vista.

Jeżeli w tym momencie posiadasz zainstalowaną platformę na jednym z wymienionych systemów – nie musisz jeszcze rozglądać się za nowym urządzeniem. MetaQuotes zapewnia, że zarówno MT4 jak i MT5, które już działają na komputerach z wymienionymi systemami operacyjnymi, będą nadal działać również i po 1 października 2017 roku. Ich użytkownicy nie będą mieć jednak możliwości dalszej aktualizacji platform, a po tej dacie na niewspieranych Windowsa nie zainstalujemy nowego MetaTradera.

W tym momencie liczba brokerów umożliwiających korzystanie z MetaTrader 5 jest względnie niewielka, lecz podejrzewam, że na przestrzeni kilku kolejnych lat ta sytuacja ulegnie zmianie. Jeżeli jeszcze teraz nie korzystasz z MT5, a wciąż posiadasz starszą wersję Windowsa być może dobrym pomysłem jest przesiadka na najnowsze dzieło programistów z MetaQuotes. Jednym z brokerów, którzy już teraz umożliwiają handel na najnowszej wersji MetaTrader jest doceniane przez traderów Admiral Markets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here