Naga MarketsStarbucks wyjaśnił, że nie będzie akceptować bitcoina (BTC) ani innych kryptowalut jako formy płatności. Komunikat firmy prostuje mylące artykuły z mediów, które zwolennicy walut cyfrowych mogli przeczytać w ostatnim czasie.


Wcześniej, w piątek nowojorski operator giełdowy (NYSE) i firma Intercontinental Exchange (ICE) ogłosiły plany stworzenia nowej “globalnej platformy i ekosystemu dla zasobów cyfrowych”. Projekt miał nosić nazwę “Bakkt” i być tworzony wraz z grupą dużych korporacji – w tym Starbucks, BCG i Microsoft.

Kaczka dziennikarska

Po ogłoszeniu tego komunikatu kilka głównych mediów, w tym Bloomberg i CNBC, opublikowało na swoich portalach newsy z wprowadzającymi w błąd nagłówkami. Czytelnicy mogli dowiedzieć się, że “Nowa współpraca Starbucks z Microsoftem pozwali klientom płacić za frappuccinos za pomocą bitcoina”. Sugerowało to, że partnerstwo oznacza dla klientów możliwość kupna przedmiotów i usług firm za kryptowaluty.

Teraz Starbucks tłumaczy, że “klienci nie będą mogli zapłacić bitcoinem za Frappuccinos”. Firma jest tylko częścią nowego przedsięwzięcia, które tworząc platformę Bakkt będzie mogła “konwertować cyfrowe zasoby jak bitcoin na dolary amerykańskie” i inne aktywa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Oficjalny komunikat prasowy Starbucks w piątek omówił projekt. Ma być on oparty na fizycznie dostarczanych kontraktach terminowych na bitcoinie. Intercontinental Exchange ma uruchomić usługę już w listopadzie 2018 r.

O pomyśle mówiono od maja br., gdy informował o tym New York Times.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here