Naga MarketsMoneta Bitcoin i dolarPoznaliśmy nowe informacje dotyczące współpracy Starbucks z amerykańską platformą kryptowalutową Bakkt. Ponoć gigant rynku kaw będzie w swoich lokalach przyjmował bitcoiny w zamian za napoje i kanapki.

Podobno system płatności ma być oparty na natychmiastowej konwersji kryptowalut na waluty papierowe.

Ambitne plany

Bakkt ma ambitne plany. Chce pomóc we wdrażaniu płatności kryptowalutowych na amerykańskim rynku. Płatności w restauracjach Starbucks mają ponoć pojawić się jeszcze w tym roku.

Z kolei gigant rynku kaw od dawna zaprzeczał, że zamierza sprzedawać swoje produkty za BTC. Teraz wiadomo, że zainwestował w Bakkt, a wprowadzenie krypto-płatności w punktach firmy ma być tego rezultatem.

Bakkt nie może jednak realizować swoich pomysł tak szybko, jakby chciało. Pewne opóźnienia we wdrażaniu celów są związane z kwestiami prawnymi. Także Starbucks będzie ponoć czekał z wprowadzeniem nowej formy płatności do momentu, gdy Bakkt nie będzie mogło umożliwiać przechowywania kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here