Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Niektórzy, spoglądając na wykres Bitcoina stwierdzą, że takie tempo wzrostów nie ma prawa się utrzymać. Być może mają rację. Ale co by powiedzieli gdyby ujrzeli krzywą zadłużenia Stanów Zjednoczonych?


Ze względu na wydatki związane z ostatnimi kataklizmami jakie nawiedziły kraj (Harvey, Irma) rząd Stanów Zjednoczonych zadłużył się już na astronomiczną kwotę 20 bilionów dolarów! By zapisać tę kwotę potrzeba dwójki i trzynastu zer! A Wall Street, pomimo wszystko zamknęło się wczoraj na historycznych szczytach. Gdy teraz ktoś wspomni o bańce Bitcoinie przypomnijcie mu ten przykład.

Te artykuły również Cię zainteresują
Media branżowe wspominają o ustępujących lękach na rynkach finansowych. Po części to prawda. Kim Dzong Un nie zdecydował się na kolejne testy broni nuklearnej i skorzystał z okazji do poświętowania ze swoją kliką. Chwila spokoju Pyongyangu nie determinuje jednak którą nogą wstanie Kim w przyszłym tygodniu.

Rynki rosną z innego powodu, a jest nim… manipulacja banku centralnego. Z tej porażającej kwoty 20 bilionów USD aż 4,5 należy do Rezerwy Federalnej. Większość tych pieniędzy skończyła na nowojorskim parkiecie. Na poniższym wykresie z Bloomberg widać wyraźną korelację pomiędzy wybuchem kryzysu w 2008 roku, a bilansem Fed.

Nowa rzeczywistość

Fed zburzył coś co do niedawna było świetnym barometrem rynkowego sentymentu. Dziś nikt już nie patrzy na rynki akcji pod kątem oceny apetytu inwestorów na ryzyko. Rolę tę przejęło już w całości złoto. Cenny metal również zniżkuje, spadając o $23 od ostatniego szczytu, potwierdzając domniemania dziennikarzy piszących o spadku awersji do ryzyka na rynkach. Jednak osobiście uważam, że nawet złoto może nie być najlepszym przykładem. Metal w ostatnich tygodniach dość wyraźnie podrożał więc niewielka korekta w obecnym miejscu jest jak najbardziej uzasadniona.

Dociekania na temat rynkowego sentymentu warto podeprzeć analizą rynku walutowego. Poniżej zestawienie z ostatnich dni:

Jak widzimy, największe bezpieczne przystanie czyli CHF oraz JPY wyraźnie zniżkują. Można więc rzec, że faktycznie nikt nie boi się Kima, Harveya, Irmy, Jose, kolejnych działań Trumpa czy niekontrolowanego wzrostu długu publicznego. Jak na razie…

Krypto daje zarobić

Wszystkie główne kryptowaluty pozostają dziś po zielonej stronie rynku. Wygląda na to, że po ostatnich drastycznych spadkach Bitcoin, Ethereum czy Litecoin stały się zbyt tanie. Pozytywną informacją jest to, że w ciągu ostatniego miesiąca kryptofundusz eToro dał zarobić ponad 50%. 621 inwestorów, którzy posiadają CryptoFund w swoich portfelach z całą pewnością nie żałują wyboru.

Skorzystaj ze zmienności kryptowalut na platformie eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here