Naga Markets

Prokuratorzy federalni z Manhattanu poinformowali o tym, że Stany Zjednoczone roszczą sobie prawo do 1 mld dol. w Bitcoinach pochodzących z Silk Road. W listopadzie 2021 r. agenci z Internal Revenue Service (IRS) zajęli 50 tys. monet BTC podczas przeszukania domu oskarżonego Jamesa Zhonga w stanie Georgia. 32-latek przyznał się niedawno do oszustwa związanego z internetową platformą przeznaczoną do sprzedaży nielegalnych usług i towarów. 

Stany Zjednoczone roszczą sobie prawo do 1 mld dol. w Bitcoinach z Silk Road

Prokuratorzy federalni na Manhattanie poinformowali w poniedziałek o tym, że amerykańskie władze domagają się 1 mld dol. w BTC przejętych od Jamesa Zhonga w listopadzie 2021 r. IRS skonfiskowało wówczas aż 50 tys. Bitcoinów.Agenci przeszukali dom oskarżonego w Gainesville w stanie Georgia. Znaleźli wówczas klucze prywatne do BTC na komputerze podejrzanego oraz w puszce po popcornie przechowywanej w szafce w łazience. 

Poszukiwania ‘’zaginionych’’ BTC trwały prawie 10 lat. Amerykański adwokat – Damian Williams podkreślił wówczas w publicznym oświadczeniu, że władze nie przestaną podążać za skradzionymi pieniędzmi.

James Zhong przyznał się w piątek do swojego udziału w kradzieży Bitcoinów z zamkniętego w 2013 r. rynku Silk Road. Pozwanemu grozi od 27 do 33 miesięcy pozbawienia wolności. Wyraził on skruchę przed sądem, a broniący go adwokat podkreślił, iż w chwili dokonania przestępstwa miał zaledwie 22 lata. Oskarżony zwrócił praktycznie ‘’wszystkie’’ Bitcoiny. 

W 2015 r. twórcy Silk Road – Rossowi Ulbrichtowi postawiono 7 zarzutów. Stworzona przez niego platforma pozwalała na handel nielegalnymi towarami i usługami w darknecie. Płatności odbywały się na niej za pośrednictwem Bitcoinów. Mężczyzna ten został skazany na dożywocie. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

AVA Trade

Spadek wartości BTC

Przejęte w listopadzie ubiegłego r. Bitcoiny mają obecnie o około 70% mniejszą wartość. Kurs tej kryptowaluty stoczył się z okolic 68,7 tys. dol. do poziomów poniżej 20 tys. dol. obecnie. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 08 listopada 2022 r.
Następny artykułKryptowaluty nie są już mile widziane w Darknecie. Jeden z wątków Silk Road powraca po latach
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here