Naga MarketsZ polityki pieniężnej uwaga znów przenosi się na wojny handlowe i kolejną turę negocjacji USA – Chiny. Niepokojące są plotki jakoby jeden z doradców Trumpa mówił, że cła mogą zostać podniesione by eskalować konflikt.

Noc na rynku jest jednak spokojna a dolar tarci na wartości. Wyjątek to kiwi, NZD/USD spada w kierunku dołków z przełomu sierpnia i września i jest pod 0,63. Dziś ciosem w walutę okazała się nota agencji ratingowej S&P, w której uwypuklono słabość sektora bankowego.

USD/JPY nie zdołał utrzymać się ponad 108,00 a EUR/USD od 24 godzin porusza się w 40 – pispowym zakresie pomiędzy 1,1035 a 1,1075. Obecnie jest niemal dokładnie w jego połowie.

Najmocniej zyskuje dziś funt. GBP/USD rośnie do 1,2550. Juncker powiedział, że porozumienie może zostać zawarte przed październikowym deadlinem.

Kontrakt na S&P500 utrzymuje się nad 3000 pkt i nie zmienia wartości. Minimalnie zniżkuje futures na DAX, kurs jest przy 12420 pkt, czyli 50 pkt pod szczytem z tego tygodnia.

Ropa lekko drożeje. Baryłka WTI jest wyceniana na 58,6 USD, brent na 64,75 USD. Złoto po obronieniu kluczowych wsparć powraca na 1500 USD za uncję, wszystkie najważniejsze metale notują dziś skromne zwyżki.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here