Naga MarketsStany Zjednoczone nie tracą kontroli nad inflacją, powiedziała Janet YellenSekretarz Skarbu Janet Yellen w wywiadzie dla CNN wypowiedziała się w sobotę na temat inflacji. Jej zdaniem inflacja wróci do normalnych poziomów w drugiej połowie przyszłego roku. W międzyczasie analitycy JP Morgan przedstawili analizę, gdzie spodziewają się osłabienia euro wobec dolara do poziomu 1,14 USD jeszcze w tym roku.

USA mają inflację pod kontrolą, twierdzi Sekretarz Skarbu

— Nie sądzę, że stracimy kontrolę nad inflacją. W ciągu 12 miesięcy stopa inflacji pozostanie wysoka w przyszłym roku z powodu tego, co już się wydarzyło. Jednak spodziewam się poprawy od połowy do końca przyszłego roku w drugiej połowie przyszłego roku” – powiedziała Yellen.Stany Zjednoczone oraz inne kraje na całym świecie zmagają się z problemami w łańcuchu dostaw spowodowanymi wzmożonym popytem, który pojawił się wraz z ponownym otwieraniem gospodarek.

Yellen oczekuję jednak, że te wąskie gardła ustąpią wraz z postępami w radzeniu sobie kraju z pandemią.

Na zakłócenia dostaw w Europie zwracają uwagę analitycy JP Morgan. Z tego powodu produkcja aut w Niemczech jest o połowę niższa od poziomów sprzeda pandemii. Na domiar złego potencjalnie poważny problem stanowi wzrost cen gazu ziemnego, na co zwłaszcza narażona jest europejska gospodarka.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Zdaniem JP Morgan kurs euro będzie dalej osłabiał się w stosunku do dolara. Do grudnia para walutowa EUR/USD ma osiągnąć poziom 1,14 a w kolejnym roku zejść do 1,12 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here