Naga MarketsKurs euro dalej traci do dolara. USA nie będą zabiegać o słabszego USD - Janet YellenJanet Yellen, była przewodnicząca Rezerwy Federalnej została nominowana przez prezydenta elekta Joe Bidena na nowego Sekretarza Skarbu USA. Według Wall Street Journal, Yellen ma jutro oświadczyć przed Kongresem, że USA nie będą ingerować w kursy walut i zabiegać o słabszego dolara.

  • Stany Zjednoczone nie zabiegają o słabszą walutę – ma powiedzieć Yellen
  • Nowa Sekretarz Skarbu może wrócić do podejścia stosowanego zanim Trump został prezydentem
  • Kurs euro / dolar wyznacza nowe minima

Wartość dolara i innych walut powinny określać rynki

– Wartość dolara amerykańskiego i innych walut powinna być określana przez rynki. Rynki dostosowują się, aby odzwierciedlić zmiany w postępie gospodarczym i ogólnie ułatwiają dostosowania w gospodarce światowej – ma powiedzieć Yellen zgodnie z raportem, jeśli zostanie zapytana o politykę nowej administracji w kwestii dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Stany Zjednoczone nie zabiegają o słabszą walutę, aby zyskać przewagę konkurencyjną. Powinniśmy sprzeciwić się takim próbom innych krajów – jest gotowa powiedzieć, według WSJ.

Analityk Banku Singapuru Moh Siong Sim jest zdania, że Janet Yellen zasygnalizuje w ten sposób podejście typu “nie wtrącam się”. To z kolei byłoby powrotem do tego, co miało tradycyjnie miejsce przed tym, jak prezydentem został Donald Trump.

– Myślę, że dolar i rynki finansowe będą mniej istotny tematem, jeśli chodzi o słowną retorykę sekretarza skarbu, a głównym celem będzie wdrożenie polityki w zakresie ulgi fiskalnej – spekuluje Moh Siong Sim.

Kurs euro traci do dolara na początku tygodnia

W minionym tygodniu dolarowe byki dominowały na parze walutowej EUR/USD, co zaowocowało spadkiem notowań o prawie 1,2 proc. Po przełamaniu wsparcie przy 1,2150 USD, cena na koniec piątkowej sesji znalazła się na kolejnym istotnym poziom krótkoterminowym – 1,2075.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Dziś kurs euro do dolara wyznaczył już nowe minima. Skuteczne wybicie pod 1,2075 USD otwierałoby drogę do okrągłego poziomu 1,20 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here