Naga MarketsStany Zjednoczone idą na wojnę z chińskimi aplikacjamiOfiarami rosnących napięć na linii Waszyngton – Pekin, których jesteśmy świadkami od kilku miesięcy, stają się aplikacje należące do chińskich firm. Od lipca administracja Donalda Trumpa mówi coraz głośniej o możliwym zablokowaniu jednej z najlepiej rozpoznawalnych chińskich aplikacji – Tik Toka.

  • Mike Pompeo ogłosił program “Clean Network”.
  • Aplikacje, których producenci mają siedziby w Chinach, zostaną zablokowane.
  • Huawei nie będzie mógł korzystać z amerykańskich aplikacji.

Chiński rząd krytykuje działania administracji Trumpa

Podczas środowego briefingu Sekretarz Stanu Mike Pompeo poinformował, że Stany Zjednoczone rozpoczynają wdrażanie programu „Clean Network”, który ma służyć powstrzymaniu zagrożenia ze strony chińskich przedsiębiorstw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z firmami macierzystymi mającymi siedzibę w Chinach, aplikacje takie jak TikTok i WeChat oraz inne, stanowią znaczące zagrożenie dla prywatnych danych obywateli amerykańskich, nie wspominając o narzędziach do cenzurowania treści Chińskiej Partii Komunistycznej. – powiedział Pompeo.

Na celowniku nowego programu znajduje się również Huawei. USA zamierza zapobiec instalowaniu amerykańskich aplikacji na smartfonach chińskiego giganta.

Nie chcemy, aby firmy były współwinne łamaniu praw człowieka przez Huawei, ani aparatu nadzoru ChPK. – kontynuował.

Zobacz również: Eurocash – spółka mocno niedowartościowana? – zapiski giełdowego spekulanta

Takie zapowiedzi spotkały się z krytyką ze strony przedstawicieli chińskich władz, który twierdzą, że działania Amerykanów mają służyć zastraszaniu.

Każdy wyraźnie widzi, że zamiarem Stanów Zjednoczonych jest ochrona swojej monopolistycznej pozycji w dziedzinie technologii i pozbawienie innych krajów ich należytego prawa do rozwoju. – powiedział minister spraw zagranicznych Chin, Wang Yi.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Microsoft może zapłacić 30 miliardów dolarów za Tik Toka

Mike Pompeo zapowiedział także, że Stany Zjednoczone utrudnią dostęp chińskich dostawców usług w chmurze do amerykańskiego rynku. Departament Stanu wyraził obawę, że dane przechowywane w chmurze przez Amerykanów, mogą być dostępne dla chińskiego rządu.

W poniedziałek Microsoft oficjalnie ogłosił, że jest zainteresowany zakupem Tik Toka i współpracuje w tej sprawie z amerykańską administracją. Według CNBC, amerykańska korporacja może zapłacić za przejęcie aplikacji nawet 30 miliardów dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here