Naga Marketsmężczyzna szukający pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar?

  • Z raportu ADP wynika, że w USA przybyło w marcu br. aż 517 tys. etatów
  • To wynik zauważalnie lepszy od ubiegło miesięcznego
  • Ekonomiści oczekiwali jednak wyniku na poziomie 550 tys.

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki okazują się jednak nieco gorsze od oczekiwań, choć i tak są wyraźnie lepsze od rezultatu sprzed miesiąca.

Te artykuły również Cię zainteresują
517 tysięcy nowych etatów w marcu

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz na poziomie 550 tys., w marcu br. amerykańska gospodarka stworzyła 517 tysięcy nowych miejsc pracy. Finalny odczyt okazał się więc nieznacznie gorszy od rynkowych prognoz, lecz był on zdecydowanie lepszy od uibegłomiesięcznego, kiedy to zatrudnienie wzrastało o 176 tys.

– W marcowych danych z rynku pracy zaobserwowaliśmy wyraźną poprawę, odnotowując najsilniejszy wzrost od września 2020 roku. Wzrost liczby miejsc pracy w sektorze usług znacznie przekroczył swoją ostatnią miesięczną średnią, prowadzony z zauważalnym wzrostem przez branżę rekreacji i hotelarstwa. Sektor ten ma największe możliwości poprawy w miarę jak gospodarka będzie się stopniowo otwierać, a szczepionka będzie szerzej dostępna. W dalszym ciągu uważnie przyglądamy się sektorom, które najbardziej ucierpiały, ale tworzone są podstawy do dalszego wzrostu miesięcznego tempa zatrudnienia w nadchodzących miesiącach – powiedziała Nela Richardson, główna ekonomistka ADP.

Dolar jedną z najsłabszych walut G8

Spoglądając na zmienność na notowania popularnych walut zauważymy jednak, że mimo niezwykle optymistycznego raportu ADP, dolar amerykański pozostaje jedną z najsłabszych walut dzisiejszej sesji umacniając się jedynie wobec franka szwajcarskiego i jena japońskiego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełdowe | kurs kryptowalut | jsw notowania forum | akcje giełdowe | dax futures notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500: dominuje trend wzrostowy, jednak co dalej?
Następny artykułBitcoin na nowym szczycie cenowym do złotego przez wysoki kurs dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here