Naga Markets



Regionalni regulatorzy rynków finansowych w Stanach ostrzegają przed inwestycją w kryptowaluty!

Dwa amerykańskie stany – Idaho oraz Alaska wydały ostrzeżenia dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Zdaniem władz Bitcoin i inne wirtualne waluty narażone są na wysokie ryzyko oszustwa


Kryptowaluty nie są dla osób o słabym sercu?

To nie pierwszy raz kiedy informujemy o notach oficjeli przestrzegających przed kryptowalutami. W społeczności szczególnie głośno było o kuriozalnej wypowiedzi premiera Korei Południowej, który powiązał handel kryptowalutami z wzrostem przestępczości wśród młodych Koreańczyków. Jednocześnie wczoraj opublikowane zostało ostrzeżenie amerykańskiej Securities and Exchange Commission dotyczące ryzyk związanych z rynkiem kryptowalut.

Kryptowaluty i związane z nimi produkty inwestycyjne cechują się wysokim ryzykiem inwestycyjnym, częstym brakiem historii oraz dużą zmiennością wyceny. W połączeniu z możliwym ryzykiem oszustwa inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla osób o słabym sercu – stwierdził w czwartek Gavin Gee, kierujący Departamentem Finansów stanu Idaho.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptowaluty nie są tradycyjnym instrumentem finansowym – przestrzegała w lokalnych mediach Kevin Anselm. Dyrektor stanowego Wydziału Bankowości i Papierów Wartościowych podkreśliła, że mieszkańcy Alaski muszą zrozumieć w pełni ryzyko jakie wiąże się z inwestycjami w kryptowaluty.

Ankieta przeprowadzona przez North American Securities Association wykazała, że 94% ciał regulujących w poszczególnych stanach i hrabstwach łączy Bitcoin i pozostałe waluty cyfrowe z wysokim ryzykiem oszustwa – tłumaczy Gavin Gee.

Jednocześnie, najnowsze wyniki sondażu Cobinhood o których szczegółowo pisaliśmy w tym artykule wskazują na to, że większość Amerykanów nie ma pojęcia czym tak naprawdę są kryptowaluty. Czy osoby regulujące rynki finansowe na szczeblu regionalnym w Stanach również należą do tej grupy? Pozostawiam to pytanie do samodzielnego rozważenia…



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here