Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 opublikowany został raport dotyczący zmiany w wielkości amerykańskich zamówień na dobra trwałe. Początkowa reakcja rynku okazała się… nijaka. Dolar nie reaguje na mieszane dane czekając na późniejsze wystąpienie Janet Yellen w Jackson Hole. 


Publikacja amerykańskiego Commerce Department składa się dwóch części. Pierwsza z nich dotyczy wąskiego wskaźnika zamówień na dobra trwałe. Wskaźnik ten nie bierze pod uwagę zamówień na środki transportu z racji sporej zmienności w ich wartościach.

Lipcowe dane okazały się być nieco bardziej optymistyczne niż zakładał to rynkowy konsensus. Amerykanie zamówili dobra o wartości o 0,5% większej niż przed miesiącem. To już trzeci miesiąc z rzędu kiedy wartość zamówień na dobra trwałe rośnie. Lipcowe dane charakteryzują się jednak najmniejszą dynamiką spośród wszystkich dodatnich zmian w tym roku.

Znacznie gorzej przedstawia się obraz core durable goodsSzeroki wskaźnik zamówień na dobra trwałe zniżkuje nurkuje w lipcu o 6,8% co sprawia, że poprzedni miesiąc był najgorszym okresem pod kątem zamówień od września 2014 roku.

Dane oceniane pozytywnie…

Utrzymujący się popyt na dobra trwałe pomaga utrzymać optymizm zarówno wśród przedsiębiorców jak i konsumentów. Poprawiająca się koniunktura na zagranicznych rynkach oraz względnie tani dolar mogą pomóc zwiększyć przychody eksporterom. Obecne prognozy dotyczące kondycji sektora przemysłowego w Stanach utrzymują się na zadowalającym poziomie – komentują analitycy.

..przyćmione przez Jackson Hole?

Poza zwiększoną zmiennością w momencie publikacji danych, sytuacja na głównych parach walutowych nie uległa zmianie. Dolar umocniwszy się względem euro przed godziną 14:00, obecnie znalazł bazę w rejonie 1,1800:

Handlujesz na danych? Wykorzystaj zalety opcji waniliowych i maksymalizuj zyski >>>

EUR/USD koryguje do poziomu 50% wcześniejszego impulsu wzrostowego. Poziom 1,1800 skutecznie powstrzymuje niedźwiedzie, a moment publikacji (zielona strzałka) zwiększa zmienność pary.

Podobna sytuacja ma miejsce na USD/JPY

Para testuje poranne high. Wiele jednak wskazuje na kontynuację byczego trendu… dopóki sytuacji nie zmieni wypowiedź Janet Yellen.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here