Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 opublikowany został raport dotyczący zmiany w wielkości amerykańskich zamówień na dobra trwałe. Początkowa reakcja rynku okazała się… nijaka. Dolar nie reaguje na mieszane dane czekając na późniejsze wystąpienie Janet Yellen w Jackson Hole. 


Publikacja amerykańskiego Commerce Department składa się dwóch części. Pierwsza z nich dotyczy wąskiego wskaźnika zamówień na dobra trwałe. Wskaźnik ten nie bierze pod uwagę zamówień na środki transportu z racji sporej zmienności w ich wartościach.

Lipcowe dane okazały się być nieco bardziej optymistyczne niż zakładał to rynkowy konsensus. Amerykanie zamówili dobra o wartości o 0,5% większej niż przed miesiącem. To już trzeci miesiąc z rzędu kiedy wartość zamówień na dobra trwałe rośnie. Lipcowe dane charakteryzują się jednak najmniejszą dynamiką spośród wszystkich dodatnich zmian w tym roku.

Znacznie gorzej przedstawia się obraz core durable goodsSzeroki wskaźnik zamówień na dobra trwałe zniżkuje nurkuje w lipcu o 6,8% co sprawia, że poprzedni miesiąc był najgorszym okresem pod kątem zamówień od września 2014 roku.

Dane oceniane pozytywnie…

Utrzymujący się popyt na dobra trwałe pomaga utrzymać optymizm zarówno wśród przedsiębiorców jak i konsumentów. Poprawiająca się koniunktura na zagranicznych rynkach oraz względnie tani dolar mogą pomóc zwiększyć przychody eksporterom. Obecne prognozy dotyczące kondycji sektora przemysłowego w Stanach utrzymują się na zadowalającym poziomie – komentują analitycy.

..przyćmione przez Jackson Hole?

Poza zwiększoną zmiennością w momencie publikacji danych, sytuacja na głównych parach walutowych nie uległa zmianie. Dolar umocniwszy się względem euro przed godziną 14:00, obecnie znalazł bazę w rejonie 1,1800:

Handlujesz na danych? Wykorzystaj zalety opcji waniliowych i maksymalizuj zyski >>>

EUR/USD koryguje do poziomu 50% wcześniejszego impulsu wzrostowego. Poziom 1,1800 skutecznie powstrzymuje niedźwiedzie, a moment publikacji (zielona strzałka) zwiększa zmienność pary.

Podobna sytuacja ma miejsce na USD/JPY

Para testuje poranne high. Wiele jednak wskazuje na kontynuację byczego trendu… dopóki sytuacji nie zmieni wypowiedź Janet Yellen.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here