Naga MarketsStanley Druckenmiller: bitcoin ma duży potencjał jako safe haven, wypłaci więcej niż złotoAmerykański miliarder Stanley Druckenmiller twierdzi, że bitcoin ma potencjał do przechowywania wartości dla przyszłych pokoleń.

  • Bitcoin ma potencjał większy niż złoto – uważa Stanley Druckenmiller.
  • Sam kupił ponoć pewną ilość BTC, ale nie ujawnił ile.
  • Jeszcze w 2019 r. krytykował jednak kryptowaluty i uważał, że nie mają zbytniej racji bytu.

Stanley Druckenmiller: tak, skupuję bitcoina (BTC)

Udzielając dzisiaj wywiadu w CNBC, Druckenmiller powiedział, że chociaż nadal mocniej inwestuje w złoto niż w kryptowaluty, kupił jednak trochę bitcoinów (BTC). Nie sprecyzował, ile.

– Bitcoin może być klasą aktywów, która jest bardzo atrakcyjna jako środek przechowywania wartości zarówno dla milenialsów, jak i nowych inwestorów z Zachodniego Wybrzeża – powiedział miliarder. – Posiadam o wiele więcej złota niż bitcoinów. Ale szczerze mówiąc, jeśli zakład dot. złota zadziała, zakład dot. bitcoina prawdopodobnie będzie działał lepiej – dodał.

4,4 mld USD w portfelu miliardera

Druckenmiller posiada ponoć majątek netto warty około 4,4 miliarda USD. Co ciekawe, jego ostatni komentarz wskazuje na zmianę jego stanowiska w sprawie kryptowalut. Chociaż zainwestował w stablecoina projektu Basis jeszcze w 2018 roku, twierdził w zeszłym roku, że BTC nigdy nie będzie środkiem wymiany, biorąc pod uwagę zmienność jego kursu.

Nie sądzę, żebym był neandertalczykiem – a tak mnie nazywano – kiedy powiedziałem, że nie chcę posiadać bitcoina – powiedział wtedy.

Druckenmiller wcześniej przedstawiał mimo wszystko złoto jako najlepszą możliwą na rynku bezpieczną przystań, która może chronić inwestorów przed inflacją. Teraz, jak widać, dostrzega potencjał BTC.

“Nawrócenie się” Druckenmillera wpisuje się w pewien trend. W tym roku w BTC zaczęły inwestować duże spółki z Wall Street. Wystarczy wymienić Square czy Microstrategy, które uznały, że kryptowaluta może być czymś, co uchroni ich zasoby w USD przed utratą wartości. Zapewne w przyszłym roku poznamy kolejnych znanych inwestorów, którzy zaczną skupować bitcoiny wraz z postępującym kryzysem gospodarczym, jaki rozpoczął się parę miesięcy temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here