Naga MarketsMoneta Bitcoin i dolarStan Ohio stał się pierwszym stanem USA, który akceptuje BTC jako formę zapłaty podatku. Informację podało 25 listopada Wall Street Journal (WSJ)


Jak pisze WSJ, decyzja dotyczy na razie tylko firm, ale władze mają ponoć plany rozszerzenia przepisu na większą liczbę grup poszczególnych podatników w przyszłości.

0,5 btc podatku

Od tego tygodnia firmy z siedzibą w Ohio będą mogły płacić wszystkie podatki w najpopularniejszej kryptowalucie. Zakłada się, że płatności są przetwarzane za pomocą usługi płatności szyfrowanych BitPay.

Zgodnie z informacjami WSJ, ten przyjazny dla rynku kryptowalut ruch zapoczątkował Skarbnik stanu Josh Mandel, który powiedział reporterom:

 “Postrzegam [Bitcoina] jako legalną formę waluty.” 

Mandel poinformował także media, że jest “przekonany, że ta inicjatywa kryptowalutowa będzie kontynuowana”. Stwierdził też, że jest w stanie zdecydować o tym, że jego biuro zaakceptuje cyfrową walutę “bez zgody władzy ustawodawczej lub gubernatora”.

Podobne przepisy są procedowane przez władze innych amerykańskich stanów. Ustawodawcy opóźnili jednak swoje ostateczne decyzje w tych kwestiach.

Jak donosił Cointelegraph w maju, Izba Reprezentantów w Arizonie uchwaliła ustawę, która pozwoliłaby obywatelom płacić podatki za pomocą kryptowalut, ale po głosowaniu inicjatywa została zahamowana poprawkami. W lutym stan Georgia również przedstawił ustawę akceptującą kryptowaluty jako legalną formę płatności za podatki i licencje państwowe. W praktyce przepisy “zmarły w komisji”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kongresman a ICO

Niedawno ponownie wybrany do Kongresu republikanin z Ohio, kongresmen Warren Davidson, chce się zajmować rynkiem blockchain. Uważa, że przepisy mogą tylko ograniczać  gospodarkę. W szczególności ma na myśli nowy rynek ICO i kryptowalut.

Media doniosły też, że Davidson zaprosił na spotkanie do Kapitolu kilka firm kryptowalutowych, aby omówić sytuację rynku. Jego biuro wydało w odpowiedzi komunikat prasowy podsumowujący stanowisko polityka w tej sprawie. Kongresmen jest zwolennikiem “light touch”, czyli delikatnego podejścia regulacyjnego. Ma także przedstawić  ​​projekt ustawy. Nie ustalono jednak harmonogramu, ani nie podano daty publikacji dokumentu. Możemy więc założyć, że będzie miało to miejsce dopiero w 2019 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here