Naga Marketsflaga usaWładze w stanie Kalifornia wprowadziły ustawę, która pozwala firmom związanym z konopiami indyjskimi płacić podatki w kryptowalutach. Ustawa została wprowadzona przez Kalifornijskie Zgromadzenie Stanowe 21 lutego.

Projekt ustawy numer 953 zezwala urzędom skarbowym stanu i miast w Kalifornii na przyjmowanie stablecoinów – kryptowalut powiązanych z aktywami fizycznymi lub walutą fiducjarną. Tym przywilejem objęto jednak na razie przedsiębiorstwa związane z rynkiem konopi indyjskich, które chcą w ten sposób płacić podatek akcyzowy lub podatek od uprawy. Przepis określa to, w jaki sposób będzie można płacić owe opłaty w stablecoinach. Mają one być uiszczane bezpośrednio “do portfela cyfrowego kontrolowanego przez tę jurysdykcję”. Pod uwagę wzięto też “korzystanie z zewnętrznego procesora płatności zasobów cyfrowych, który umożliwia natychmiastową konwersję wszelkich płatności dokonanych za pomocą stablecoinów na dolary amerykańskie”.

Konopie a USA

Konopie indyjskie zostały zalegalizowane w kilku stanach w USA. Firmy z tego rynku mają jednak trudności z uzyskaniem prostych usług finansowych ze strony banków np. założenia konta w banku.

Ustawa jest najwyraźniej próbą pomocy dla tego rynku, ale też ograniczenia ogromnej ilości gotówki, która trafia do urzędów skarbowych i musi zostać zaksięgowana. Skarbnik stanu Kalifornia, Fiona Ma, niedawno zeznawała przed Komisją ds. Usług Finansowych w sprawie procesu poboru podatków dla przedsiębiorstw produkujących konopie indyjskie. Stwierdziła wtedy, że wielu przedsiębiorców przywoziło podatki w kilku walizkach, zaś niektórzy właściciele firm musieli przejechać 350 mil, aby zapłacić państwu daninę.

Inne stany USA także wprowadziły przepisy, które umożliwiłyby dokonywanie płatności podatkowych w kryptowalucie. W styczniu ustawodawcy w amerykańskim stanie New Hampshire zaproponowali projekt ustawy akceptującej bitcoina (BTC) jako formę płatności takich opłat.

Także stan Ohio umożliwił płacenie podatków w kryptowalutach. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, z tego przepisu skorzystały jednak tylko dwie firmy, z czego jedną była platforma Overstock – gigant handlu detalicznego. Specjalnie dla projektu stworzono platformę, która przetwarzała krypto-płatności i od razu zamieniała e-waluty na dolary. Tym samym urząd dostawał na konto walutę fiducjarną, a nie bitcoiny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here