Naga MarketsStały sobie dwa pin bar, jeden czarny drugi biały – chciałoby się sparafrazować słowa słynnego wiersza. Skupiając się jednak na rzeczywistej sytuacji technicznej EUR/PLN widzimy, że para od rozrysowania szczytów w styczniu tuż pod 4.50 cały czas regularnie opada. Wydawać się mogło, że w pierwszej połowie stycznia kiedy cena wyraźnie odrzuciła poziom 4.30 wspierany dodatkowo przez 38.2% Fibonacciego dojdzie do jakiejkolwiek korekty. Kolejna świeca dzienna odsunęła jednak zapędy byków i doprowadziła do dalszego umacniania złotówki względem euro.

Sprawdź również dzisiejszą analizę GBP/PLN >>

16 marca 4.30 wspomagane przez Fibo ponownie odegrało istotną rolę – tym razem jednak jako sygnał sprzedaży zgodny z trendem spadkowym. Jak na razie obserwujemy osunięcia, chociaż tak naprawdę już 7 sesji z rzędu są blokowane przez okrągły poziom 4.2500.

Dwa przeciwne pin bary na notowaniach EUR/PLN D1
Dwa przeciwne pin bary na notowaniach EUR/PLN D1

Część z osób, które nie załapała się na pin bara pod 4.30 z całą pewnością rozważała krótkie pozycje po pin barze, który pojawił się pod 4.27 w Wielki Czwartek (24 marca). Sesja poniedziałkowa (28 marca) przyniosła jednak sygnał odwrotny (korekcyjny, wzrostowy) na wysokości 4.25 (wsparcie blokuje spadki kolejny dzień z rzędu). Który sygnał będzie więc tym właściwym?

Inwestuj na EUR/PLN korzystając z Pakietu Bezpieczeństwa i odbierz nawet 10 transakcji bez ryzyka.

Oczywiście nikt nie jest w stanie udzielić jedynej poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Biorąc jednak pod uwagę, że 4.25 jest wspierany dodatkowo przez 50% zniesienia trendu wzrostowego z 2015 roku strefa może posiadać istotniejsze znaczenie dla byków. Obecny trend jest jednak wyraźnie podażowy, dlatego gra w jego stronę wydaje się bezpieczniejsza. Jeżeli cenie uda się zejść pod 4.2500 i dodatkowo poziom 50% Fibonacciego wtedy scenariusz się potwierdzi i EUR/PLN powinien nadal opadać w kierunku dołków z grudnia 2015 (4.2310-4.2260).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here