Naga MarketsSpółka jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej.

stalprofil mn

Wykres miesięczny pokazuje, że kurs w ostatnich 5 latach nie znajdował się na poziomach niższych niż obecne. Nie jest to wprawdzie żaden argument przemawiający za wzrostami, ale bardzo wysokie obroty w ostatnim czasie pokazują, że być może sytuacja zacznie się zmieniać. Cena znajduje się w długoterminowej strefie wsparcia. Widoczna jest reakcja na ten poziom, choć przynajmniej na razie charakter odbicia pozostawia spore wątpliwości. Dwumiesięczne odbicie skończyło się świecą pin bar, która w takim kontekście może wskazywać na powrót do trendu spadkowego. Wcale jednak nie musi tak być, przyjrzyjmy się sytuacji na niższym interwale.

stalprofil d1

Wykres dzienny pokazuje wybicie linii trendu oraz utworzoną w tamtym okresie formację podwójnego dna. Biorąc pod uwagę, że to wszystko działo się w wieloletniej strefie wsparcia pokazanej na poprzednim wykresie, można mieć nadzieję na rozwinięcie się ruchu wzrostowego. Z tej perspektywy miesięczny pin bar straszy odrobinę mniej, gdyż widać, że spadki nie były wcale gwałtowne. Można powoli wyznaczyć początkową strukturę wzrostową opisaną w kanale wzrostowym. Jeżeli wzrosty mają nadejść to cena powinna rosnąć w stronę górnej krawędzi, a przede wszystkim pokonać poziom poprzedniego wierzchołka tj. 15,30 zł. Potwierdziłoby to istnienie układu coraz wyższych dołków i szczytów. Cały czas oczywiście istnieje ryzyko powrotu do strefy wsparcia, ale w dłuższym terminie słuszne jest poszukiwanie właśnie w takim miejscu sygnałów odwrotu od trendu spadkowego. Niedawno wypłynęła informacja o podpisaniu kontraktu z Gaz-Systemem na dostawę rur o znacznej wartości. W niektórych mediach okrzyknięto kontrakt „umową życia” dla Stalprofilu. Informacje takie służą wzrostom i wydaje się, że właśnie pojawia się szansa na trwalsze odbicie od strefy wsparcia, choć do tego niezbędne jest pokonanie poziomu 15,30 zł.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here