Naga MarketsStalprofil miał szacunkowo 55,53 mln zł zysku netto w I półroczu 2021 r.Stalprofil odnotował 55,53 mln zł zysku netto w I półroczu 2021 r., co oznacza wzrost o 649,9% r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. W tym okresie przychody ze sprzedaży wyniosły 439,12 mln zł, tj. wzrosły o 21,6% r/r, a EBITDA sięgnęła 72,25 mln zł, co stanowi wzrost o 558,1% r/r.

“Dynamiczny wzrost wyników wypracowanych przez spółkę w I półroczu 2021r. jest przede wszystkim efektem trwającej dobrej koniunktury rynkowej na rynku wyrobów hutniczych, tj. wzrostu r/r popytu na stal, a przede wszystkim, niespotykanego wzrostu cen wyrobów hutniczych, obserwowanego od grudnia 2020. Rosnące ceny (przy znacznej ilości towaru zakupionego przed lub w początkowym okresie wzrostu cen) pozwoliły spółce zrealizować w segmencie stalowym wyższe r/r marże handlowe, a dzięki temu EBITDA i wynik netto” – czytamy w komunikacie.Zdaniem zarządu spółki, trudno ocenić trwałość trendu cenowego, jaki ukształtował się na rynku stali w I półroczu 2021 r. Istnieje zatem ryzyko, iż zachwianie panujących obecnie na rynku stali relacji pomiędzy podażą a popytem oraz potencjalne zmiany poziomu kosztów produkcji wyrobów hutniczych, w tym kosztów podstawowych surowców (rudy żelaza, węgla koksującego i złomu), a także kosztów energii i emisji CO2, mogą być przeszkodą dla utrzymania wzrostowej dynamiki cen stali, a tym samym dla kontynuowania nadzwyczajnych wyników spółki w II półroczu 2021 roku, podkreślono.

“Spółka posiada potencjał konieczny do sfinansowania zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy, wynikającego ze wzrostu cen wyrobów hutniczych. Zaprezentowane szacunkowe wyniki uwzględniają dokonane odpisy i rezerwy, w tym rezerwy na towary o niskiej rotacji i rezerwy na ryzyka związane z realizacją kontraktów na budowę gazociągów, które realizuje Oddział Stalprofil S.A. w Zabrzu” – wskazano również.

Przedstawione wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie do czasu publikacji skonsolidowanego raportu za pierwsze półrocze 2021, który spółka zamierza opublikować 3 września 2021 roku.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti notowania | nasdaq | biomed lublin gpw | akcje pgnig notowania | tauron notowania | akcje amrest | jsw akcje forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here