Naga MarketsDziałalność Stalexport Autostrady i podmiotów wchodzących w skład jej grupy kapitałowej koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej.

stalexport
źródło xStation 5

Spółka przez ostatnie lata notowała silny trend wzrostowy. Nie jest to zaskakujące, gdyż w podobny sposób prezentują się jej wyniki finansowe tzn. zarówno przychody jak i zysk netto rosną w bardzo stabilny sposób. Spółka wypłaca także nie najgorsze dywidendy. Najbliższy raport roczny poznamy już 1 marca i tu także nie powinno być negatywnego zaskoczenia. Wyniki za trzeci kwartał były dobre. Zysk netto sięgnął 50,51 mln zł, a przychody wyniosły niemal 95 mln zł – są to wyniki lepsze niż przed rokiem, podtrzymujące trend wzrostowy. W sumie przez trzy kwartały wyniki także są lepsze niż przed rokiem. Zysk netto to 141,81 mln zł, a przychody to 255,21 mln zł.

Całoroczny wynik także powinien być pozytywny, gdyż spółka coraz lepiej zarabia na opłatach autostradowych. W trzech kwartałach natężenie ruchu zwiększyło się o 5,3%, a przychody formy o 6%. Ponadto GDDKiA nie odmawia spółce prawa do podwyższenia opłaty za przejazd płatną autostradą A4.Z pozytywnych informacji można wspomnieć także o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy w kwocie 10,91 mln zł. Na wykresie widać, że ostatnie dwa lata przyniosły mocną korektę, która zatrzymała się na wsparciu okolic 3 zł. Bardzo dynamiczne odbicie świadczy o przewadze kupujących. Wydaje się więc, że mimo korekt, w dłuższym okresie cena powinna rosnąć w kierunku maksimów z poprzednich lat, oczywiście pod warunkiem utrzymania pozytywnej dynamiki w wynikach finansowych.

Czytaj także: Inter Cars [CAR], LPP S.A. [LPP] – Gorące spółki dnia 11.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here