Naga MarketsDziałalność Stalexport Autostrady i podmiotów wchodzących w skład jej grupy kapitałowej koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej.

stalexport
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o około 2% przy mocno podwyższonych obrotach. Powodem wzrostów była publikacja raportu ze wstępnymi wynikami za ubiegły rok. Wynika z niego, że w zeszłym roku spółka zarobiła na czysto181,14 mln zł, w porównaniu z 2017 rok, który wyniósł 153,38 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 242,7 mln zł wobec 216,41 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 336,53 mln zł, wobec 318,83 mln zł rok wcześniej. Średnie dobowe natężenie ruchu na autostradzie A4 wzrosło o 5,2%, a przychody z poboru opłat na autostradzie A4 Katowice-Kraków po IV kw. 2018 roku wzrosły o 5,6%. Ostateczne wyniki poznamy 1 marca. Te wstępne wyglądają bardzo optymistycznie. Od końca ubiegłego roku mamy silne odbicie notowań, wydaje się, że obecnie może dojść do korekty. Najbliższe wsparcie mamy w rejonie 3,70 zł.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Alior Bank, Unibep, Synektik

Grupa R22 to holding spółek technologicznych.

r22
źródło xStation 5

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o tym, że spółka zamierza skupować akcje własne i wypłacić dywidendę, co spowodowało silny ruch w górę. Wczoraj spółka przekazała kolejne pozytywne informacje, tym razem o tym, że segment hostingu osiągnął w styczniu sprzedaż w wysokości 6,7 mln zł. Jest to najwyższa wartość w historii firmy, wyższa o ponad 50% niż w styczniu 2018 roku, a także o ponad 6% wyższa niż w poprzednim rekordowym miesiącu jakim był październik ubiegłego roku. O tak dobrym wyniku zadecydował wzrost bazy klientów. Niestety rynek zareagował wczoraj lekką przecenę, korekta ostatniej zwyżki, która dokonana została przy narastających obrotach. Na wykresie mamy już wybitą dobrze respektowaną linię trendu oraz poziom ostatniego wierzchołka trendu spadkowego. Możliwe więc, że jest to początek budowania nowej tendencji wzrostowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here