Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Stalexport Autostrady SA pełni nadrzędną rolę w Grupie Kapitałowej koncentrującej swoją działalność na modernizacji i rozbudowie infrastruktury autostradowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
stalexport

Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia kurs dynamicznie wystrzelił w górę rosnąc o ponad 5%. Patrząc od strony techniki, spółka od około 4 lat porusza się w trendzie wzrostom, który jednak ostatnio nieco zwolnił tempo wzrostu. Na wykresie widoczna jest linia trendu obejmująca ostatnie dwa lata notowań. Po za linią trendu, doszło także do kolejnego odbicia od kluczowej strefy wsparcia okolic 3 zł, opartej o jeden z poprzednich szczytów i kilka ostatnich dołków. Miejsce na odbicie było więc idealne, a fakt tych wzrostów sprawia, że na wykresie tygodniowym powstał klasyczny pin bar. Podobne świece powstawały ostatnio w maju i sierpniu i przynosiły kontynuację wzrostów. Wydaje się, że najbliższy cel kupujących to wybicie ostatniego maksimum czyli 3,42 zł, dopiero wybicie tego poziomu otwierałoby drogę do dalszych wzrostów. Poprzednia analiza miała miejsce 23 kwietnia.

[pullquote]Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.[/pullquote]

Colian Holding SA jest silną grupą kapitałową producentów słodyczy.
colian

Niespełna 5% wzrosty przy przyzwoitych obrotach sprawiły, że piątkowa sesja była najlepszą od ponad 3 miesięcy. Patrząc na szerszy trend i kanały jakie można na nim wyznaczać, widać wyraźnie, że wzrosty jeszcze przyspieszają. Cena powinna niebawem osiągnąć poziom ostatnich maksimów. Wydaje mi się, że kurs może powędrować wyżej na północ, w rejon 5 zł, które stanowi kluczowy opór. Wyjście jeszcze wyżej oznaczałoby pobicie około 6 letnich rekordów. Warto więc obserwować spółkę w najbliższym czasie, gdyż dopiero wybicie kluczowego oporu otworzyłoby większą przestrzeń dla dalszych wzrostów. Ostatnio o spółce pisałem 30 września.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here