Naga MarketsStalexport Autostrady odnotował 91,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 74,06 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 123,85 mln zł wobec 105,06 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 160,24 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 150,47 mln zł rok wcześniej.

“Pierwszą połowę 2018 roku zakończyliśmy dobrymi wynikami grupy kapitałowej Stalexport Autostrady S.A. Przychody grupy wyniosły 160,2 mln zł i były wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego o ok. 6,5%, natomiast zysk netto wyniósł 94 mln zł i był wyższy o ok. 22,4%” – napisał prezes Emil Wąsacz w liście załączonym do raportu.

Z uwagi na podstawowy przedmiot działalności grupy, a więc zarządzanie i eksploatację autostrady A4 na odcinku Katowice-Kraków, na ww. wynik finansowy wpływ miały przede wszystkim przychody z tytułu poboru opłat, które wzrosły o 6,6% w porównaniu z I półroczem roku 2017 i wyniosły 158,1 mln zł zł. Główny wpływ na wysokość przychodów z tytułu poboru opłat ma natężenie ruchu. W pierwszym półroczu 2018 roku wyniosło ono średnio ok. 43,1 tys. pojazdów na dobę i wzrosło o ok. 5,2% w stosunku do pierwszej połowy roku 2017, wyjaśnił prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I półroczu 2018 r. wyniósł 0,49 mln zł wobec 67,95 mln zł zysku rok wcześniej.

“Wynika on [ spadek zysku – przyp. ISBnews ] z mniejszych przychodów finansowych spółki, które w latach 2016 i 2017 wygenerowane zostały przez wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy (w roku 2016) oraz dywidendy (w roku 2017) przez jej spółkę zależną Stalexport Autoroute S.à r.l, która z kolei otrzymała dywidendę ze spółki Stalexport Autostrada Małopolska S.A. – koncesjonariusza autostrady A4 na odcinku Katowice-Kraków, w wyniku podziału jej zysku za rok 2016, oraz wypłaty środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym, jak również wypłatę dywidendy przez spółkę VIA4 S.A. operatora ww. odcinka autostrady A4” napisał także Wąsacz.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrice Action przy porannej kawie – AUDUSD, czyli jak długo tak można męczyć?
Następny artykułWittchen – przychody w lipcu 15% w górę!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here