Naga MarketsStalexport Autostrady, spółka zajmująca się m. in. eksploatacją i utrzymanie odcinkiem autostrady A4 Katowice-Kraków, przedstawiła raport finansowy za ubiegły rok, z którego wynika, iż skonsolidowany zysk netto na poziomie 153,8 mln zł był niższy od osiągniętego w roku poprzednim (159,56 mln zł).

Zysk operacyjny w 2017 roku wyniósł natomiast 216,41 mln zł, a rok wcześniej uplasował się na poziomie 222,76 mln zł.

Prezes Emil Wąsacz w liście załączonym do raportu napisał:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej wyniosły ponad 318,8 mln zł, tj. o ok. 9% więcej niż w roku 2016. Wzrost przychodów wynikał ze wzrostu przychodów z tytułu poboru opłat na odcinku autostrady A4 Katowice-Kraków o 9,2%, czyli do poziomu ok. 314,8 mln zł, co związane było ze wzrostem natężenia ruchu o 5,9% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, tj. do 43 tys. pojazdów na dobę, oraz ze zmianą stawek dla samochodów ciężarowych od 1 marca 2017 roku.”

“Nakłady inwestycyjne grupy kapitałowej Stalexport Autostrady S.A. wyniosły w ubiegłym roku 43,9 mln zł i przeznaczone zostały na opisane powyżej przedsięwzięcia, a także na ochronę środowiska (przebudowa odwodnienia autostrady i budowa ekranów akustycznych) oraz na instalację urządzeń systemu zarządzania ruchem (elektroniczne tablice informacyjne.”

Notowania Stalexportu pod kluczowym oporem

Pod względem technicznym, notowania cen akcji spółki Stalexport Autostrady znajdują się pod kluczowym poziomem oporu blisko 4.49 zł, który powstrzymuje wzrosty od początku ubiegłego roku.

Dopiero jego skuteczne pokonanie może otworzyć drogę dalszym wzrostom. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się w okolicach 4.17, natomiast niżej zlokalizowana jest linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z kwietnia 2016 r.

Wykres Stalexport Autostrady od TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here